Vítejte na webu Duha Rysi Olomouc

DomůRychlý, hbitý, není líný - to je RYS a nikdo jiný!  

Naše nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Fotogalerie
· Geocaching
· Kalendář akcí
· Soubory ke stažení
· Váš účet
· Vaše připomínky
· Vložit článek (jen člen)
· Vyhledávání

Kalendář akcí
červenec 2024
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31  

schůzka
jednodenní výprava
třídenní výprava
tábor

Březové lístky
Pyramidu Březových lístků naleznete zde.
  Kompletní pyramida
  v souboru ke stažení
  je zde.

Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kontaktní údaje
Název:
Duha Rysi

Právní forma:
Pobočný spolek
(do roku 2013 Organizační jednotka sdružení)

IČ:
66181534

Adresa:
Mišákova 24
779 00 Olomouc


E-mail:
rysi.olomoucⓐcentrum.cz

Datová schránka:
pgb87ee

  
19.-21.4.2024 - Aprílový Domašov
Pondělí, 22.04. 2024 - 21:40:31 Od: root (30 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: " Podobně jako loni o velikonocích i letos nám dubnový víkend na Domašově počasí vůbec nepřálo. Ještě minulý týden bylo možné chodit po venku v tričku s krátkým rukávem, ale tento víkend to bylo na zimní oblečení a obutí, čepice a rukavice. Když zrovna silně nepršelo, tak sněžilo a přes noc byl mráz. I tak jsme nepropadli panice a výpravu si plně užili. Hráli jsme velkou spoustu stolních her, něco málo jsme vyráběli, došlo i na film a každou volnou chvilku mezi kapkami deště jsme využili k pobytu venku. Během sobotního dopoledne jsme se společně vrhli do vaření česnečky. Každý přiložil ruku k dílu a polévka k obědu se opravdu vydařila a všem moc chutnala. Buřtíky nám opekli v dešti na ohni vedoucí a také jsme si zazpívali s Andělem a Petrem u kytary a bubínku. V neděli jsme vše vzorně uklidili a vydali se na zpáteční cestu domů. Akce se zúčastnili i naši nejmladší členové a vše zvládli na jedničku. "
(Zobrazit celý článek | 927 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

5.4.2024 - Ukliďme Česko
Pondělí, 22.04. 2024 - 21:39:27 Od: root (30 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: " Během schůzky jsme v rámci této celostátně vyhlášené akce uklidili okolí klubovny od nepořádku, který tam napáchali lidé či tam nepořádek zavál silnější větřík. Rozdělili jsme se do týmů, vybavili se rukavicemi a igelitovými pytli a vrhli jsme se do práce. Naší činností jsme neplánovaně nakazili i další přihlížející děti, které se k nám přidaly a s úklidem nám pomohly. Naplnili jsme hromadně jeden velký igelitový pytel směsným odpadem a jeden menší vytříděným odpadem. Tak snad nám tam ten pořádek chvíli vydrží. "
(Zobrazit celý článek | 534 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

23.3.2024 - Výprava do lomu v Grygově za koniklecemi velkokvětými
Pondělí, 22.04. 2024 - 21:38:21 Od: root (23 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: " Tento nádherný časně jarní den jsme vyrazili na výpravu do Grygova. Ve Strejčkově lomu každoročně takto časně na jaře rozkvétají nádherné koniklece velkokvěté. Tato lokalita je chráněná a i místa s největším výskytem těchto chráněných rostlin jsou zabezpečena bariérou, aby nedošlo k jejich pošlapání. Toto místo je hodně známé a mnoho lidí z okolí i vzdálenějších míst si tuto jarní krásu nenechá ujít. Na rostliny se nesmí chytat a ani se nesmí trhat či vykopávat. Je možné pouze obdivovat jejich krásu, či si pořídit nějakou pěknou fotečku. Tento den bylo od rána nádherně slunečno a tak jsme se od konikleců přesunuli dolů do lomu, kde jsme hráli spoustu her, slunili se na kamenech, pozorovali vyhřívající se ještěrky a učili se zdolávat nízké skalní převisy. Krátce po poledni se však zcela zatáhla obloha a než se nám podařilo vše zabalit a přemístit se do nejbližšího přístřešku začalo docela vydatně foukat a pršet. Někteří byli vybaveni pláštěnkou, jiní možnost deště zcela podcenili a proto zmokli. Při zpáteční cestě na vlak jsme se ještě na chvilku zastavili na okraji "Království", kterému dominuje cca 400 let starý dub a takto z jara je smíšený les zcela zaplněný medvědím česnekem. "
(Zobrazit celý článek | 1225 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

24.2.2024 - Uzlařská regata
Pondělí, 22.04. 2024 - 21:36:02 Od: root (28 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: " Již tradičně začátkem roku organizujeme tuto akci pro duhové oddíly, ale mohou s námi změřit síly i oddíly i z dalších organizací. Tentokráte se zúčastnil oddíl skautů ze Zábřehu a oddíl z TOM ze Šumperka. Celá akce proběhla ve velmi přátelské atmosféře a všichni fandili všem k nejlepším výsledkům. Z našeho oddílu nejlépe zabodovali nejmladší Eliška D. (0:55,90), která skončila na 1.místě, Gabča (1:07,02) skončila na 3. místě v kategorii Potápky, Matěj (0:29,73) skončil v kategorii Plavčíci na 4. místě, Dominik (0:25,31) skončil v kategorii Kadeti na místě třetím. Nejlepším časem se předvedl IQ (0:18,84) ze skautského oddílu Shawnee ze Zábřehu nad Moravou. Úkolem v této soutěži je doběhnout ke kůlu a postupně uvázat 6 uzlů (lodní, ambulantní, zkracovací, škotový, rybářský a dračí). Tím pádem jsou všechny časy našich účastníků úplně skvělé. Nějakou odměnu si nakonec odnesli všichni soutěžící. Na závěr bylo možno si ještě zasportovat v tělocvičně, kterou jsme si pronajali od DDM Olomouc. Nejoblíbenější byl Florbal a Basketbal. "
(Zobrazit celý článek | 1058 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

20.1.2024 - Pohořany-hrátky na sněhu
Pondělí, 22.04. 2024 - 21:17:26 Od: root (45 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: " Tuto mrazivou sobotu s trochou sněhu jsme využili k hrátkám na sněhu na Pohořanech, které se nacházejí poblíž Olomouce. Vyrazili jsme s různými stroji využitelnými k zdolávání kopce (sáňky, boby, talíře, lopaty či plastové snowboardy). Průběžně všichni sjížděli na všem možném i nemožném. Proběhl i závod družstev ve sjezdu na lopatách a snowboardech. Úkolem bylo se strojem co nejrychleji vyběhnout do kopce, sjet dolů a předat štafetu dalšímu. Někteří ovládali své stroje opravdu bravurně. Na závěr jsme navštívili nejbližší restaurační zařízení s cílem zakoupit čaj a tak se trochu zahřát. Výprava se opravdu povedla a i přesto, že sněhu nebylo příliš mnoho, bylo to prima. "
(Zobrazit celý článek | 694 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

5.-7.1.2024 - Sčítání ptáčků na krmítkách
Pondělí, 22.04. 2024 - 21:14:50 Od: root (42 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: " Během celého víkendu probíhalo celostátní sčítání ptáčků na krmítkách. Zúčastnili jsme se ho jednak na schůzce a jednak všichni Ti, co měli možnost sčítali i na krmítkách doma či kdekoliv jinde. Výsledky sčítání byly řádně zaznamenány a odeslány do centrální evidence. Během sčítání na schůzce jsme  napočítali 5 sýkorek koňader, 3 kosy a 2 hrdličky. Pozorování na krmítcích během soboty a neděle přinesla také zajímavé výsledky. Členové viděli mimo již zmíněné druhy tyto: sýkorky modřinky, vrabce polní i domácí či brhlíka. Většina sčítání proběhla na krmítkách, která jsme vlastnoručně vyrobili v předešlém roce. Celou zimu jsme také ptáčky krmili nejen zrním, ale i lojovými koulemi. Určitě se nám odvděčí a na jaře budeme moci slyšet jejich zpěv a také pozorovat, jak vyvádějí svá mláďata. "
(Zobrazit celý článek | 812 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

22.-23.12.2023 - Vánoční oddílová besídka
Úterý, 26.12. 2023 - 00:58:08 Od: root (54 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: " Každým rokem se před vánoci všichni scházíme na vánoční schůzce. Nebylo tomu jinak ani letos. Mimořádně jsme se museli sejít jinde a azyl nám tentokráte poskytla zoologická zahrada. Dárků se sešlo hodně a nikdo neodcházel domů s prázdnou. Prošli jsme si vánočně vyzdobenou zoo, ochutnali jsme cukroví, které upekli u kamarádů, zahráli si deskové hry a nakonec i usnuli. Účast byla velká, chybělo jen několik marodů. Atmosféra vánoční a přátelská. Společným dárkem byly tři nové stolní hry. Želva dostala ocenění v podobě 10. stupně Březového lístku. "
(Zobrazit celý článek | 581 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

2.12.2023 - Olomoucká zákoutí a lov pokladů
Úterý, 26.12. 2023 - 00:57:09 Od: root (41 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: " V sobotu 2. prosince jsme podnikli výpravu za keškami. Sešli jsme se na starém autobusovém nádraží naproti tržnice a společně pak vyrazili autobusem MHD do Černovíra. Lov na čerstvě napadaném sněhu jsme zahájili menším neúspěchem - místo uložení první kešky jsme sice našli, ale nebyli jsme ji schopni ulovit, neboť byla několik metrů nad zemí. Nenechali jsme se však odradit a pokračovali v dalším, již úspěšném lovu, Cestou jsme také navštívili Šimonovu babičku, která nám připravila drobné občerstvení a teplý čaj na zahřátí. Děkujeme! A co říci závěrem? Ulovili jsme 6 keší, pěkně se prošli a užili si i koulovačku. "
(Zobrazit celý článek | 652 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

21.10.2023 - Špraněk
Sobota, 21.10. 2023 - 21:46:53 Od: root (73 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: " Kratší výprava podzimní přírodou Národní přírodní rezervaca Špraněk za nádherného téměř letního počasí byla skvělá. Na místo výchozího bodu jsme cestovali auty, neb veřejnou dopravou by se to nedalo zvládnout. Čekalo nás 5 km pěší tůry krásnou podzimní přírodou poblíž krásných jeskyní Javoříčko, které jsme tentokráte svou návštěvou nepoctili. Nicméně jsme vyšplhali po schodech na zkamenělý zámek, odkud byl krásný výhled do okolí a pak pokračovali kolem říčky zpět do Vojtěchova, kde jsme si opekli k obědu špekáčky, zahráli si fotbal a zkoukli již nepoužívané rekreační středisko pro děti s dýchacími potížemi. Poprvé s námi také byla nová děvčata Stela a Terezka. "
(Zobrazit celý článek | 682 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

14.10.2023 - Dlabání dýní v zoo
Sobota, 21.10. 2023 - 21:43:49 Od: root (63 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: " Akce "Večer duchů" v zoo se nezadržitelně blíží a tak jsme podobně jako několik předešlých let přispěchali na pomoc. Vydlabali jsme téměř 30 dýní. Nechyběli různí strašáci, zvířátka i další krasavci. Šlo nám to pěkně od ruky a dočkali jsme se i pochvaly ze strany zoologické zahrady. Na závěr jsme navštívili naši oblíbenou cukrárnu poblíž kostela. "
(Zobrazit celý článek | 367 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

259 článků (26 stránek, 10 článků na stránku)
[ 1 | 2 | 3 ]
Přejít na:
  
Anketa
Jak se Vám líbí náš nový Web?

Nic moc
Jde to
Pěkný
Skvělý
Nejlepší na světěVýsledky
Další ankety

Účastníků: 105
Komentářů: 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód' title='Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund