Vítejte na webu Duha Rysi Olomouc

DomůRychlý, hbitý, není líný - to je RYS a nikdo jiný!  

Naše nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Fotogalerie
· Geocaching
· Kalendář akcí
· Soubory ke stažení
· Váš účet
· Vaše připomínky
· Vložit článek (jen člen)
· Vyhledávání

Kalendář akcí
srpen 2022
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31  

schůzka
jednodenní výprava
třídenní výprava
tábor

Březové lístky
Pyramidu Březových lístků naleznete zde.
  Kompletní pyramida
  v souboru ke stažení
  je zde.

Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kontaktní údaje
Název:
DUHA RYSI

Právní forma:
Pobočný spolek
(do roku 2013 Organizační jednotka sdružení)

IČ:
66181534

Adresa:
Mišákova 24
779 00 Olomouc


E-mail:
rysi.olomoucⓐcentrum.cz

  
Duha Rysi Olomouc: Rysi

Vyhledávání v tomto tématu:   
[ Jít na úvodní stránku ]

6.-8.5.2022 Domašov
Neděle, 15.05. 2022 - 11:03:57 Od: root (10 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: " Po nějaké době jsme se opět dostali na víkend na Domašov. Program byl nabitý k prasknutí, neb jsme nutně potřebovali vše stihnout po tak dlouhé odmlce, kdy jsme se sem nedostali. V pátek po příjezdu a ubytování jsme si nachystali malý táboráček k opekání buřtíků, které jsme měli k večeři. Večer jsme vyráběli dekorační ptačí budky, třeba i jako dárek maminkám k svátku. Během noci se nám trošku pokazilo počasí a tak mrholilo až do oběda. Většinu tohoto času jsme strávili doděláváním dekorací a hraním vybraných deskových her. V poledne se konečně vyčasilo a tak jsme venku trávili celou dobu. Hlavním programem byla výroba opravdových budek pro ptáčky - nakonec se podařilo zcela dokončit 5 budek, které umístíme na místech, kde je bude možno kontrolovat a udržovat, využili jsme také sportovní pomůcky a hřiště. V podvečer jsme se rozdělili do 4 týmů a pustili se do vaření guláše k večeři. Všechny týmy se zhostily tohoto úkolu velmi dobře a všechny guláše byly úžasné, ale každý měl zcela jinou chuť. Večer proběhl souboj čtyř družstev v deskovce "Wildlife" , která prověřila naše přírodovědné znalosti o Africe a také taktika byla hodně důležitá. Zvítězilo družstvo Ondry N. Nedělní den zalitý sluncem jsme měli za odměnu a celé dopoledne jsme využili k pobytu venku převážně na hřišti a při oblíbené schovávané. Po obědě jsme po sobě vzorně uklidili a pomalu se přesunuli na vlak. Akce se vydařila a už se těšíme na další. "
(Zobrazit celý článek | 1449 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

23.4.2022 - Výprava za poklady z Čelčic do Pivína
Neděle, 24.04. 2022 - 20:51:53 Od: root (8 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: " Dnešní výprava za lovem kešek nás zavedla na Prostějovsko, do okolí lázní Skalka, kde jsme si navíc mohli nejen dopřát studené nanukové osvěžení, ale i ochutnat 4 místní minerální prameny. Počasí nám dnes přálo, byl krásný jarní den, a tak jsme se cestou k místním jezírkům mohli pokochat výhledem do širokého okolí. Při závěrečném odpočinku u "Hanácké skály" jsme si pak chvíli zahráli typickou jarní hru - kuličky. "
(Zobrazit celý článek | 444 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

22.1.2022 - výprava za poklady
Neděle, 24.04. 2022 - 20:51:17 Od: root (7 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: " Vycházka do čerstvě zasněženého okolí Olomouce spojená s lovením kešek, bobováním a malým překvapením - opékáním buřtů na sněhu. Sníh nás po ránu všechny mile překvapil. Sníh i výpravu jsme si náramně užili. "
(Zobrazit celý článek | 223 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

1.4. 2022 - Brigáda
Pondělí, 04.04. 2022 - 21:18:38 Od: root (14 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: " V rámci celorepublikové akce "Ukliďme Česko" jsme se také zapojili úklidem bezprostředního okolí naší klubovny. Sesbírali jsme tři pytle odpadků. Nejvíce zajímavými nálezy byly umělý vánoční stromek, podsedák pro děti do auta, boty či polštář na kterém někdy spal nějaký bezdomovec. Všechny odpadky jsme umístili po dohodě k popelnicím DDM, odkud budou odvezeny technickými službami. I přesto, že byla velká zima, hřál nás dobrý pocit, že po nás zůstalo okolí čisté bez odpadků. Po ukončení úklidu jsme se zahřáli horkým čajem a pak jsme se pustili do výroby "Travňáků". Všichni se moc povedli a vyhlásili jsme soutěž o nejlépe zarostlého na velikonoce. Všem účastníkům alespoň zůstane nějaká památka. "
(Zobrazit celý článek | 724 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

12.2. - Kino: Tajemství staré bambitky 2
Pondělí, 04.04. 2022 - 21:16:57 Od: root (12 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: " Přes nepřízeň počasí jsme se rozhodli shlédnout pohádku: Tajemství staré bambitky 2 v kině v Šantovce. Účast byla velká a pohádka dle hodnocení všech se povedla. Je to volné pokračování prvního dílu pohádky. Z Jakuba a Aničky se stali král a královna. Mají také dceru Johanku. Loupežník Karaba se napravil a stal se vzorným dědečkem. Stále se věnuje hrnčířskému řemeslu. Zlotřilí rádcové Ferenc a Lorenc se však rozhodli pomstít prostřednictvím vedlejšího království a královny Julie, která je ještě mladá a nezkušená. "
(Zobrazit celý článek | 536 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

14.1.2022 - Oddílová uzlařská regata
Pondělí, 04.04. 2022 - 21:16:21 Od: root (13 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: " Jelikož COVID situace neumožňovala soutěžit společně s ostatními oddíly, udělali jsme si soutěž jen v rámci oddílu. Vítězové jednotlivých kategorií obdrželi diplomy a i sladkou odměnu. V Potápkách (nejmladší) zvítězila Hanička, druhý by Honza a třetí Magda. V Plavčících zvítězil Šíma, druhá byla Lenka a třetí Alda. V Lodnících zvítězil Šrěpán, druhý byl Ondra N. a třetí Kuba. V Kadetech zvítězil Tonik, druhý byl Šimon a třetí Martin. Mezi Mořskými vlky vyhrála Káťa, druhý byl Řízek a třetí Nikča. Ve Veteránech soutěžila jen Želva, ale mezi nejstaršími měla druhý nejlepší čas. Soutěž byla v provizorních podmínkách, na kratší trati a bez obecenstva z dalších oddílů. I tak se akce povedla. Pokusili jsme se uspořádat regatu virtuálně za stejných podmínek i v dalších oddílech, bohužel tuto možnost ostatní kamarádi nevyužili. Pevně doufáme, že v lednu příští rok již bude moci akce proběhnout za stejných podmínek jako v předešlých letech. Nejlepší čas měl Štěpán 00:23:53. "
(Zobrazit celý článek | 997 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

17.12.2021 Vánoční oddílová nadílka
Pondělí, 20.12. 2021 - 23:28:29 Od: root (23 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: " Vánoční nadílka letos díky přísným epidemiologickým nařízením mohla proběhnout jen během jedné páteční schůzky. Podařilo se nám domluvit alespoň delší pronájem klubovny až do 18,00 hodin. Sešlo se velké množství dárků, cukroví a ozdob pro ptáčky. Zopakovali jsme si uzlíky, neb nás po vánocích čeká soutěž v uzlování, nazdobili jsme na zahradě strom ptáčkům, shlédli krátké představení dramatického kroužku, zahráli si několik her, zazpívali oblíbené táborové songy a rozdali tři koše plné dárků. Všichni odcházeli domů spokojeni. Tentokráte byla účast hojná, aktuálně není s onemocněním COVID nikdo nemocný a tak i nálada všech byla skvělá. "
(Zobrazit celý článek | 667 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

20.11.2021 Kartouzka
Pondělí, 20.12. 2021 - 23:25:57 Od: root (24 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: " Využili jsme příznivého počasí a vydali se společně na asi 3 km vzdálenou zříceninu kláštera Kartouzka. Je to oblíbené výletní místo, které se nachází nedaleko Svatého Kopečka, poblíž obce Dolany. Po cestě jsme zahráli několik her a ulovili tři kešky. Na Kartouzce jsme si opekli špekáčky k obědu, prozkoumali okolí zříceniny a zahráli na schovávanou a jednu krátkou bojovku. Po návratu na Svatý Kopeček jsme vzali útokem cukrárnu  a okolní stánky. Vyfotili jsme se před Bazilikou, což bylo úkolem k uznání jedné kešky. Výprava byla úspěšná, účast přiměřená epidemiologické situaci. "
(Zobrazit celý článek | 607 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

16.10.2021 Dýně v Zoo Olomouc
Pondělí, 18.10. 2021 - 21:36:42 Od: root (38 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: " Navázali jsme na tradice a po roční přestávce jsme jeli do Zoo Olomouc pomoci s dlabáním dýní na připravovaný večer duchů. Sešlo se nás tentokrát fakt hodně a práce nám šla pěkně od ruky. Nakonec jsme vydlabali více než 50 dýní. Nejčastěji se jednalo o různé obličeje (usmívající se, šklebící se, zamračené či všelijaké jiné). Za odměnu pro nás zoo připravila k obědu buřty s chlebem a hořčicí. Po práci a občerstvení jsme se vydali ještě do zoo zkontrolovat novinky v expozicích a shlédnout zajímavá zvířátka. Když už se čas pomalu nachýlil k tomu, že se pomalu budeme muset vracet, vzali jsme to ještě přes cukrárnu u baziliky. Sladkou tečkou na závěr jsme akci ukončili a část se vydala domů s rodiči a zbytek se vydal autobusem na nádraží. Akce byla fajn a příště zase rádi pomůžeme. "
(Zobrazit celý článek | 801 bytů | Hodnocení: 0)

1.-3.10.2021 Domašov
Pondělí, 18.10. 2021 - 21:31:04 Od: root (21 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: " Na tento víkend jsme se také dlouho připravovali. Vládní nařízení okolo COVID se stále mění a do poslední chvíle nebylo jasné za jakých okolností bude možné odjet (s testem či bez něj, jaký počet bude akceptovatelný a pod.). Nakonec vše dobře dopadlo a všichni přihlášení i odjeli na dlouho odkládaný víkend na naši oblíbenou chatu v Domašově. První večer jsme dorazili již skoro za tmy a pustili jsme se do oprav a vyrábění nových draků. Během sobotního dopoledne plného her na hřišti jsme sportovali a oddávali se hrátkám. Odpoledne jsme věnovali pouštění draků. Neb vál velmi silný vítr, tak pouštění draků nebylo vůbec snadné. Možná to bylo lepší, než když předloni nefoukal vůbec.Nicméně i tak nám jeden drak uletěl a zůstal na vysoké bříze, několikrát se Petrovi zamotal drak do volejbalové sítě a Milušce se drak vyškubnul a odletěl na druhý konec tábořiště. Řiditelného draka se do vzduchu dostat nepodařilo, naopak zase několik kupovaných levných draků létalo docela dobře. Večer jsme si opekli buřtíky a zahráli si "Sealife". Stolní hra se vydařila a před spaním ještě následovala noční hra. Po 22,00 hodině všichni odpadli a spali až do rána. Neděle byla také provázená větrem, ale i sluníčkem. Během dopoledne bylo několik sportovních aktivit, následoval oběd a pak už jen balení a uklízení. Doplnili jsme dřevárku novým dřevem, tak aby nás při další návštěvě nic nepřekvapilo. "
(Zobrazit celý článek | 1408 bytů | Hodnocení: 0)

222 článků (23 stránek, 10 článků na stránku)
[ 1 | 2 | 3 ]
Přejít na:
  
Anketa
Jak se Vám líbí náš nový Web?

Nic moc
Jde to
Pěkný
Skvělý
Nejlepší na světě



Výsledky
Další ankety

Účastníků: 100
Komentářů: 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód' title='Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.



Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.07 sekund