Vítejte na webu Duha Rysi Olomouc

DomůRychlý, hbitý, není líný - to je RYS a nikdo jiný!  

Naše nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Fotogalerie
· Geocaching
· Kalendář akcí
· Soubory ke stažení
· Váš účet
· Vaše připomínky
· Vložit článek (jen člen)
· Vyhledávání

Kalendář akcí
srpen 2020
  1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31  

schůzka
jednodenní výprava
třídenní výprava
tábor

Březové lístky
Pyramidu Březových lístků naleznete zde.
  Kompletní pyramida
  v souboru ke stažení
  je zde.

Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kontaktní údaje
Název:
DUHA RYSI

Právní forma:
Pobočný spolek
(do roku 2013 Organizační jednotka sdružení)

IČ:
66181534

Adresa:
Mišákova 24
779 00 Olomouc


E-mail:
rysi.olomoucⓐcentrum.cz

  
Vítáme Vás na www stránkách oddílu Duha Rysi Olomouc!

Oddíl s tábornicko-přírodovědným zaměřením, který vznikl v roce 1990 oddělením jedné družiny od oddílu Plamínek. Od té doby se v oddíle vystřídalo spoustu dětí i dospělých. Pamětníci se do oddílu stále vracejí a pomáhají v jeho další práci a někteří zakládající členové již do oddílu vodí své děti. Oddíl má spoustu tradičních akcí, které jsou organizovány pravidelně každým rokem.
Mezi ně patří: Uzlařská regata, Xapatan, Vítání jara, Brigáda v ZOO, Předprázdninová výprava pod stany, Oddílový tábor, Mikulášská víkendová výprava a Vánoční oddílová nadílka. Pravidelná činnost během celého roku je sestavena z pravidelných oddílových schůzek v klubovně, výprav do přírody jednodenních i vícedenních a letního tábora trvajícího 2 týdny. Máme svůj kroj a oddílové tričko, které nosíme na většinu našich akcí. Během celé existence oddílu se v něm vystřídalo mnoho dětí. Všichni, kteří se na vedení oddílu podílejí dělají tuto práci ve svém volném čase bezplatně a bez nároku na jakoukoliv odměnu. Odměnu jim jsou jen rozzářené tváře dětí při programu a spokojenost všech okolo. Činnost je částečně dotována Magistrátem města Olomouce a Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR.
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak nám můžete napsat na e-mail: rysi.olomoucⓐcentrum.cz. Budeme se těšit na Vaše dotazy či podněty a rádi Vám odpovíme.

Vedení oddílu: Želva, Pajda, Miluška, Petr, Beruška, Ondra a další nadšenci

Pravidelné schůzky oddílu se konají v pátek:
sraz 15:00 hod na DDM Jánského 1, ukončení 17:00 hod tamtéž

Víkendové akce: 2x měsíčně jednodenní či vícedenní výpravy – výlety do přírody  či za jinou kulturní či přírodní zajímavostí, brigády, hry a další aktivity, vícedenní akce se odehrávají na turistických základnách převážně od pátku do neděle

Přihlášku do oddílu naleznete v sekci Soubory ke stažení.


22.6.2019 Výprava na Šerák
Neděle, 20.10. 2019 - 18:22:40 Od: root (36 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: " Na poslední předprázdninovou výpravu jsme se vydali na Šerák. Zvolili jsme cestu nahoru lanovkou a dolů potom přes Obří skály pěšky. Počasí bylo hlášeno jako pěkné slunné, ale na horách to je vždy jinak. Už na Čerňavě jsme se začali přioblékat a na vrcholu byl fakt hodně silný vítr, mlha a docela velká zima. Rozhodli jsme se před sestupem dolů do údolí zahřát polévkou a čajem na chatě Sv.Jiří na Šeráku a pak už hurá směrem dolů.Sestup to byl vyčerpávající, ale už na obřích skalách krásně svítilo sluníčko a my zase sundávali vrchní vrstvu oblečení. Někteří si po skalách zašplhali, jiní zbaštili zásoby z batohů a pak hurá směr Ramzová. Trasa byla rozplánována dobře a s krátkými přestávkami jsme krásně stihli plánovaný vlak. Krásně se nám podařilo zakončit krásnou výpravou školní rok a teď už se můžeme těšit na tábor. "
(Zobrazit celý článek | 840 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

Aktuality

Aktuality | Archív aktualit |
Nové soubory | Výroční zpráva 2016 | Výsledková listina - Uzlařská regata 2017 | Výroční zpráva 2015 |

3.-5.5.2019 Za duhovou skrýší do Liberce
Neděle, 12.05. 2019 - 21:30:20 Od: root (57 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: "Ve dnech 3.-5.5.2019 jsme se vydali po pěti letech do Liberce. Při naší poslední návštěvě jsme tu založili duhovou skrýš poblíž Ještědu a tak mimo jiné bylo naším cílem skrýš znovu najít a zkontrolovat. Skrýš jsme po krátké době našli, ale naším velkým zklamáním bylo, že za celých pět let ji nikdo z duháků nenašel a nezapsal se do logbooku. Horší počasí jsme si na tak náročný výstup snad ani v květnu vybrat nemohli. Silně foukalo, padal sníh s vodou a vůbec bylo hrozně nevlídně. Klasická lanovka na Ještěd byla v opravě a tak jsme se na Skalku vydali sedačkovou lanovkou a zbytek jsme museli vyšlapat pěšky. Nějakou dobu jsme se pokoušeli najít i druhou duhovou skrýš, ale prostor kam ukazovala GPS byl silně vykácen, nezůstal kámen na kameni a my jsme v hledání nebyli úspěšní. Cestu dolů jsme statečně v nehostinném počasí šlapali pěšky se zastávkou na turistické chatě, kde jsme se ohřáli a zbaštili kotlík gulášovky. Dolů jsme i přesto, že jsme měli pláštěnky, dorazili zcela promočení. Po obědě byla v plánu návštěva IQLandia, kde jsme trochu proschnuli a zároveň si až do zavíračky hojně užili programu. Mimo duhovou skrýš jsme objevili i další tři poklady v rámci programu Geocaching. Po přesunu na pronajatou chatu, za kterou děkujeme Zoo Liberec jsme se pustili do opékání špekáčků v krbu. Zcela unaveni jsme již před desátou usnuli, že nás v neděli nemohli vedoucí ani probudit. Vzorně jsme chatu uklidili a hurá do zoo. Většina se těšila na bílé tygry a další zvířata. Měli jsme možnost dozvědět se od ošetřovatele vše o indických slonicích, které tu chovají a kdo chtěl, mohl slonici odměnit sloní pochoutkou. Na závěr prohlídky jsme si dali boloňské špagety a pak už jsme pospíchali na vlak. Čekala nás téměř 5 hodin trvající cesta s jedním přestupem v Pardubicích. Výprava se povedla a už pomalu začínáme plánovat, kam vyrazíme příště.  "
(Zobrazit celý článek | 1889 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

27.4.2019 Stínadla
Neděle, 12.05. 2019 - 21:29:55 Od: root (58 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: "Na pozvání oddílu Tuláci jsme se zúčastnili městské hry na motivy románu Jaroslava Foglara "Záhada hlavolamu". Sestavili jsme dva týmy a hurá do uliček starého města splnit co nejrychleji úkoly a přitom se nenechat chytnout Vonty. Družstvo Hynka skončilo na druhém místě a družstvo Martina na posledním. Nicméně úspěch je už to, že se podařilo zdárně včas dojít k cíli a z truhlice vyzvednout poklad. Hra byla moc dobře připravená a už se těšíme, že si to za rok zopakujeme. "
(Zobrazit celý článek | 489 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

12.-14.4.2019 Domašov
Neděle, 12.05. 2019 - 21:29:16 Od: root (53 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: " Tento víkend se fakt počasí nevyvedlo. Silně se ochladilo a dokonce nám tu napadl i sníh. My jsme však nepropadli panice a i přes nepřízeň počasí jsme si třídenní výpravu dostatečně užili. Plně jsme využili stolních her a i venkovní program jsme zvládli bez újmy na zdraví. Fotbal na sněhu je přece také velké vzrůšo. Opékání špekáčků za hustého sněžení mělo také své kouzlo. V neděli se už trochu vyčasilo a tak došlo i na další sportovní aktivity. U kamen jsem sušili celou dobu, domů jsme část oblečení vezli mokrého ale úsměv na tváři nám všem zůstal. "
(Zobrazit celý článek | 569 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

22.-23.3.2019 Rysi pomáhají v zoo
Sobota, 23.03. 2019 - 22:19:49 Od: root (60 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: "Před 14-ti dny silně zasáhl zoologickou zahradu v Olomouci, se kterou dlouhodobě spolupracujeme, orkán Eberhardt. Velká část zoo je značně poškozená, je poničena spousta výběhů a dalších staveb. Byly vyvráceny či polámány stovky stromů. Aby zoo mohla zahájit návštěvnickou sezonu bylo třeba přispět pomocí k odklízení následků orkánu. Během sobotního dopoledne jsme si nasadili rukavice, oblékly si pracovní oblečení a vrhli se na vytahování větví ve výběhu kozorožců, který byl zcela zničen a bude třeba tam postavit nový plot. Velké klády odklidily stroje a na nás bylo narovnat na okraj chodníku všechny větve, aby se následně mohly štěpkovat. Práce to byla těžká, ale s vervou jsme se s ní poprali. Páteční večer jsme věnovali noční prohlídce zoologické zahrady a při ní jsme plnili kvíz, který pro nás Želva připravila. Nebylo to nic snadného a jedno zvíře původem z Afriky se nám nikomu odhalit nepovedlo.  "
(Zobrazit celý článek | 934 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

23.2.2019 - Indiánský den v Zábřehu
Sobota, 23.03. 2019 - 22:19:10 Od: root (56 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: " Na pozvání kamarádů z oddílu Šavani jsme se vydali do Zábřehu na akci "Indiánský den". Potkali jsme se tu i s dalšími oddíly různých sdružení pracujících s dětmi a mládeží. Celá akce probíhala ve velmi přátelské atmosféře. Zahájení akce proběhla indiánskou písní a přivítáním všech zúčastněných oddílů. Na jednotlivých stanovištích jsme si mohli vyzkoušet různé indiánské dovednosti, něco si vyrobit a odnést domů, či se nechat namalovat jako indiáni, když šli do boje či na lov. Čas na akci uběhl tak rychle, že jsme se museli narychlo rozloučit a vydat se na lov kešek a v podvečer vzhůru domů. Tento den byl opravdu velmi mrazivý a tak jsme se rádi s ostatními zahřáli v kulturáku v centru města. Šavanům děkujeme za pozvání. "
(Zobrazit celý článek | 747 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

12.1.2019 Uzlařská regata
Neděle, 13.01. 2019 - 22:38:14 Od: root (88 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: " I v letošním roce jsme poměřili zdatnost v uzlování s Tuláky a Šavany. Soutěž probíhala v přátelské atmosféře a všichni soutěžící podali maximální výkony ve všech 6-ti věkových kategoriích. Nejmladším účastníkem byl šestiletý Mates z Rysů a nejlepším časem 0:15,280 se může pochlubit vedoucí Šavanů Mičkinikwa. Soutěž probíhá ve vázání 6-ti rozdílných, nicméně přesně stanovených uzlů, postupně na čtyřech uzlovačkách. Všechny oddíly obsadily krásná umístění a opravdu se nedá říct, který oddíl byl nejlepší. Někdo podlehl trémě, někomu se dařilo lépe. Všichni odcházeli domů spokojeni s tím, že na příště budou ještě více trénovat, aby překvapili ještě lepšími časy. Z Rysů obsadili v kategorii "Potápky" 2.místo Štěky, v kategorii "Plavčíci" 1. místo Štěpán, v kategorii "Lodníci" 1. místo Šimon a 3. místo Miška, v kategorii "Kadeti" 2. místo Ondra-Tonic a 3. místo Berťa, v kategorii "Mořští vlci" byl Řízek druhý a v kategorii "Veteráni" Petr také druhý. "
(Zobrazit celý článek | 978 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

14.-15.12.2018 Vánoční nadílka
Neděle, 16.12. 2018 - 21:55:47 Od: root (74 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: " I letos jsme si vánoční besídku užili. Okořenili jsme to návštěvou výstaviště, kde se měli vyskytovat rakouští superčerti. Několikrát jsme je zahlédli, ale byla tam hodně lidí a tak nikoho z nás ani do pekla neodnesli. V klubovně se mezitím připravily dobroty, uvařil se čaj a dárky se přemístily do košů. I letos byly koše plné. Po návratu z Flory jsme se nabaštili, ohřáli a pokračovali v programu. Mezitím jsme průběžně mlsali dobroty. Kolem 18.hodiny jsme rozdali dárky. Neopomněli jsme ani trénovat na uzlařskou regatu a vyzkoušeli jsme i nové stolní hry. Spát se nám moc nechtělo, ale ranní vstávání nám také moc nešlo. Akce se vydařila a po úklidu v sobotu ráno jsme se vydali s rodiči domů. "
(Zobrazit celý článek | 712 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

10.11.2018-Kosíř
Středa, 14.11. 2018 - 20:29:39 Od: root (78 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: " Cíl naší listopadové výpravy zněl jasně: vrátit se po pěti letech na místo činu a zkontrolovat, jestli duhová skrýš Velký Kosíř odolala zubu času. Autobusem jsme se dopravili do Čech pod Kosířem, doplnili zásoby na cestu v místní sámošce, do navigace naťukali souřadnice a vyrazili. Se slovy pamětníků "joo, tady někde to tehdy bylo" začalo naše pátrání. Dalo nám to zabrat, ale Dominik se nechtěl vzdát a tak hrabal a hrabal a hrabal až našel! Posilněni úspěchem jsme zdolali stoupaní k rozhledně a mohli si na vrcholu hanáckého Everestu, jak se u nás Velkému Kosíři říká, odpočinout a doplnit síly na další cestu. Ta měla za cíl nádraží ve Slatinicích - těch přibližně 7 kilometrů krásnou podzimní přírodou uteklo jako voda a brzo jsme již uháněli místní lokálkou zpět do Olomouce, kde jsme naši výpravu zakončili na hlavním nádraží. "
(Zobrazit celý článek | 871 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

20.10.2018 Přípravy na Večer duchů v zoo
Sobota, 03.11. 2018 - 21:32:28 Od: root (67 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: " Tento den se hrstka statečných vydala dlabat dýně do zoo. O týden později se má konat Večer duchů a je třeba na tuto akci zoo dostatečně vyzdobit. A na to je potřeba spousta vydlabaných dýní.Většině to opravdu šlo a práce šla pěkně od ruky a vydlabaných a vyřezaných dýní přibývalo. Ke svačince jsme dostali skvělý štrůdl a něco k pití a pak hurá ulovit tři nové kešky v zoo. Během procházky po zoo jsme kešky zdárně ulovili a poslední naší dnešní zastávkou byla cukrárna u kostela. Zákusky a další cukrovinky v nás rychle zmizely a pak hurá na autobus a domů. "
(Zobrazit celý článek | 574 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

220 článků (22 stránek, 10 článků na stránku)
[ 1 | 2 | 3 ]
Přejít na:
  
Anketa
Jak se Vám líbí náš nový Web?

Nic moc
Jde to
Pěkný
Skvělý
Nejlepší na světěVýsledky
Další ankety

Účastníků: 92
Komentářů: 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód' title='Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.


Březový lístek.cz


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.07 sekund