Vítejte na webu Duha Rysi Olomouc

DomůRychlý, hbitý, není líný - to je RYS a nikdo jiný!  

Naše nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Fotogalerie
· Geocaching
· Kalendář akcí
· Soubory ke stažení
· Váš účet
· Vaše připomínky
· Vložit článek (jen člen)
· Vyhledávání

Kalendář akcí
říjen 2021
  1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

schůzka
jednodenní výprava
třídenní výprava
tábor

Březové lístky
Pyramidu Březových lístků naleznete zde.
  Kompletní pyramida
  v souboru ke stažení
  je zde.

Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kontaktní údaje
Název:
DUHA RYSI

Právní forma:
Pobočný spolek
(do roku 2013 Organizační jednotka sdružení)

IČ:
66181534

Adresa:
Mišákova 24
779 00 Olomouc


E-mail:
rysi.olomoucⓐcentrum.cz

  
Vítáme Vás na www stránkách oddílu Duha Rysi Olomouc!

Oddíl s tábornicko-přírodovědným zaměřením, který vznikl v roce 1990 oddělením jedné družiny od oddílu Plamínek. Od té doby se v oddíle vystřídalo spoustu dětí i dospělých. Pamětníci se do oddílu stále vracejí a pomáhají v jeho další práci a někteří zakládající členové již do oddílu vodí své děti. Oddíl má spoustu tradičních akcí, které jsou organizovány pravidelně každým rokem.
Mezi ně patří: Uzlařská regata, Xapatan, Vítání jara, Brigáda v ZOO, Předprázdninová výprava pod stany, Oddílový tábor, Mikulášská víkendová výprava a Vánoční oddílová nadílka. Pravidelná činnost během celého roku je sestavena z pravidelných oddílových schůzek v klubovně, výprav do přírody jednodenních i vícedenních a letního tábora trvajícího 2 týdny. Máme svůj kroj a oddílové tričko, které nosíme na většinu našich akcí. Během celé existence oddílu se v něm vystřídalo mnoho dětí. Všichni, kteří se na vedení oddílu podílejí dělají tuto práci ve svém volném čase bezplatně a bez nároku na jakoukoliv odměnu. Odměnu jim jsou jen rozzářené tváře dětí při programu a spokojenost všech okolo. Činnost je částečně dotována Magistrátem města Olomouce a Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR.
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak nám můžete napsat na e-mail: rysi.olomoucⓐcentrum.cz. Budeme se těšit na Vaše dotazy či podněty a rádi Vám odpovíme.

Vedení oddílu: Želva, Pajda, Miluška, Petr, Beruška, Ondra a další nadšenci

Pravidelné schůzky oddílu se konají v pátek:
sraz 15:00 hod na DDM Jánského 1, ukončení 17:00 hod tamtéž

Víkendové akce: 2x měsíčně jednodenní či vícedenní výpravy – výlety do přírody  či za jinou kulturní či přírodní zajímavostí, brigády, hry a další aktivity, vícedenní akce se odehrávají na turistických základnách převážně od pátku do neděle

Přihlášku do oddílu naleznete v sekci Soubory ke stažení.

 

    Činnost oddílu finančně podporuje
Statutární město Olomouc
 
 

 


1.-3.11.2019 Domašov
Úterý, 05.11. 2019 - 00:16:07 Od: root (115 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: "Poslední třídenní výprava v tomto kalendářním roce se konala na námi oblíbeném místě v Domašově nad Bystřicí na táborové základně. 17 statečných vyrazilo do nejistého počasí vstříc zážitkům a dobrodružství.I přesto, že počasí opravdu nebylo nic moc, tak se výprava vydařila a všem se tam moc líbilo. Nejoblíbenější deskovkou byl BANG, venku se sportovalo, hráli se orvávačky, hledali se ingredience k vaření guláše a spousta dalších her. V pátek jsme opékali buřty a v sobotu se dvě skupinky pustili do vaření guláše. Tento experiment dopadl na výbornou a nezbyla ani kapka. Někteří dokonce tvrdili, že ho bylo málo a že šli spát hladoví. Neděle byla ve znamení úklidu a balení. Tak na jaře se sem zase vrátíme. "
(Zobrazit celý článek | 721 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

Aktuality

Aktuality | Archív aktualit |
Nové soubory | Výroční zpráva 2016 | Výsledková listina - Uzlařská regata 2017 | Výroční zpráva 2015 |

26.10.2019 Večer duchů v zoo
Úterý, 05.11. 2019 - 00:15:03 Od: root (111 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: " Jako odměnu za pomoc s dlabáním dýní jsme byli na akci "Večer duchů" strašit. Oblékli jsme si strašidelné oblečky, pořádně se zamaskovali a po prohlídce zoo se vrhli do práce. Tma nám pomohla se dostatečně skrýt. Zoo byla vyzdobena různými strašidly, vydlabanými dýněmi a dalšími nástrahami, které měly návštěvníkům nahnat strach. Cesta do zoo a celý Svatý Kopeček byl plný lidí v různých strašidelných oblečcích, s lampiony i s jinými rekvizitami a nám dalo pořádnou práci se dostat do autobusu, autobusem na Svatý Kopeček a pak do zoo. Nejtěžší bylo udržet se pohromadě, či si zakoupit něco k snědku, neb u všech stánků byla děsná fronta. Jako obrovský úspěch beru to, že jsme nikoho neztratili a bezpečně a včas se dostali zpátky do města.  "
(Zobrazit celý článek | 762 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

20.10.2019 Dlabání dýní v Zoo Olomouc
Neděle, 20.10. 2019 - 20:36:49 Od: root (123 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: " Zoologická zahrada nás požádala o pomoc s přípravou večera duchů, konkrétně s dlabáním dýní. Docela se nám dařilo a velkou spoustu jsme jich vydlabali a vyřezali dle naší fantazie. Všichni se snažili a pak jsme si za odměnu upekli buřty a krátkými hrátkami na dětském hřišti ukončili tuto povedenou akci. "
(Zobrazit celý článek | 318 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

19.10.2019 Brigáda na Domašově
Neděle, 20.10. 2019 - 20:36:07 Od: root (116 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: "Starší a fyzicky zdatných 11 osob se vydalo na Domašov na brigádu, předtím než tam pojedeme na soustředění. Měli jsme za úkol vyřešit přesun dřeva a vyprázdnění domečku, kde se dřevo doposud skladovalo. Kochali jsme se krásnou podzimní přírodou a někteří si domů odvezli i václavky na guláš. "
(Zobrazit celý článek | 297 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

11.10.2019 Drakiáda
Neděle, 20.10. 2019 - 18:24:09 Od: root (96 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: "Dnešní drakiády se zúčastnil rekordní počet účastníků s draky. Povětrnostní podmínky nám přáli a tak téměř všichni draci za chvilku létali nad sídlištěm v oblacích. Díky dešťům, které byly předešlé dva dny jsme si z pole na svých botách odnášeli velké množství bahna. To byla jediná stinná stránka této akce. Našim drakům se také dařilo a nakonec si většina odnesla i drobnou odměnu. Instruktoři po akci odjížděli na Duhovou bránu do Kladna. "
(Zobrazit celý článek | 451 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

12.-22.8.2019 Tábor
Neděle, 20.10. 2019 - 18:23:43 Od: root (92 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: "Letos jsme se vydali na nám neznámé místo na Svitavsko na pionýrskou základnu v obci Ostrý Kámen. Počasí nám přálo a až na nějaké bouřky a přeháňky, povětšinou v noci jsem měli krásné počasí na poznávání nového táborového místa a jeho okolí. Parta se sešla úplně skvělá a všichni instruktoři se postupně zapojili do programu. Nezapomenutelná je taneční večer s Hynkem, večerní program s Tonikem a další programy chystají zbývající instruktoři na další akce či další tábory. Všichni skvěle spolupracovali na programu i práci. Výlet do westernového městečka i do Svitav nám vyšli a celotáborový program plný her, turnajů a dalších soutěží skvěle vyšel. Táborová základna se nám moc líbila a proto jsme si ji objednali i na další rok. "
(Zobrazit celý článek | 737 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

22.6.2019 Výprava na Šerák
Neděle, 20.10. 2019 - 18:22:40 Od: root (81 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: " Na poslední předprázdninovou výpravu jsme se vydali na Šerák. Zvolili jsme cestu nahoru lanovkou a dolů potom přes Obří skály pěšky. Počasí bylo hlášeno jako pěkné slunné, ale na horách to je vždy jinak. Už na Čerňavě jsme se začali přioblékat a na vrcholu byl fakt hodně silný vítr, mlha a docela velká zima. Rozhodli jsme se před sestupem dolů do údolí zahřát polévkou a čajem na chatě Sv.Jiří na Šeráku a pak už hurá směrem dolů.Sestup to byl vyčerpávající, ale už na obřích skalách krásně svítilo sluníčko a my zase sundávali vrchní vrstvu oblečení. Někteří si po skalách zašplhali, jiní zbaštili zásoby z batohů a pak hurá směr Ramzová. Trasa byla rozplánována dobře a s krátkými přestávkami jsme krásně stihli plánovaný vlak. Krásně se nám podařilo zakončit krásnou výpravou školní rok a teď už se můžeme těšit na tábor. "
(Zobrazit celý článek | 840 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

3.-5.5.2019 Za duhovou skrýší do Liberce
Neděle, 12.05. 2019 - 21:30:20 Od: root (103 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: "Ve dnech 3.-5.5.2019 jsme se vydali po pěti letech do Liberce. Při naší poslední návštěvě jsme tu založili duhovou skrýš poblíž Ještědu a tak mimo jiné bylo naším cílem skrýš znovu najít a zkontrolovat. Skrýš jsme po krátké době našli, ale naším velkým zklamáním bylo, že za celých pět let ji nikdo z duháků nenašel a nezapsal se do logbooku. Horší počasí jsme si na tak náročný výstup snad ani v květnu vybrat nemohli. Silně foukalo, padal sníh s vodou a vůbec bylo hrozně nevlídně. Klasická lanovka na Ještěd byla v opravě a tak jsme se na Skalku vydali sedačkovou lanovkou a zbytek jsme museli vyšlapat pěšky. Nějakou dobu jsme se pokoušeli najít i druhou duhovou skrýš, ale prostor kam ukazovala GPS byl silně vykácen, nezůstal kámen na kameni a my jsme v hledání nebyli úspěšní. Cestu dolů jsme statečně v nehostinném počasí šlapali pěšky se zastávkou na turistické chatě, kde jsme se ohřáli a zbaštili kotlík gulášovky. Dolů jsme i přesto, že jsme měli pláštěnky, dorazili zcela promočení. Po obědě byla v plánu návštěva IQLandia, kde jsme trochu proschnuli a zároveň si až do zavíračky hojně užili programu. Mimo duhovou skrýš jsme objevili i další tři poklady v rámci programu Geocaching. Po přesunu na pronajatou chatu, za kterou děkujeme Zoo Liberec jsme se pustili do opékání špekáčků v krbu. Zcela unaveni jsme již před desátou usnuli, že nás v neděli nemohli vedoucí ani probudit. Vzorně jsme chatu uklidili a hurá do zoo. Většina se těšila na bílé tygry a další zvířata. Měli jsme možnost dozvědět se od ošetřovatele vše o indických slonicích, které tu chovají a kdo chtěl, mohl slonici odměnit sloní pochoutkou. Na závěr prohlídky jsme si dali boloňské špagety a pak už jsme pospíchali na vlak. Čekala nás téměř 5 hodin trvající cesta s jedním přestupem v Pardubicích. Výprava se povedla a už pomalu začínáme plánovat, kam vyrazíme příště.  "
(Zobrazit celý článek | 1889 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

27.4.2019 Stínadla
Neděle, 12.05. 2019 - 21:29:55 Od: root (111 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: "Na pozvání oddílu Tuláci jsme se zúčastnili městské hry na motivy románu Jaroslava Foglara "Záhada hlavolamu". Sestavili jsme dva týmy a hurá do uliček starého města splnit co nejrychleji úkoly a přitom se nenechat chytnout Vonty. Družstvo Hynka skončilo na druhém místě a družstvo Martina na posledním. Nicméně úspěch je už to, že se podařilo zdárně včas dojít k cíli a z truhlice vyzvednout poklad. Hra byla moc dobře připravená a už se těšíme, že si to za rok zopakujeme. "
(Zobrazit celý článek | 489 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

12.-14.4.2019 Domašov
Neděle, 12.05. 2019 - 21:29:16 Od: root (97 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: " Tento víkend se fakt počasí nevyvedlo. Silně se ochladilo a dokonce nám tu napadl i sníh. My jsme však nepropadli panice a i přes nepřízeň počasí jsme si třídenní výpravu dostatečně užili. Plně jsme využili stolních her a i venkovní program jsme zvládli bez újmy na zdraví. Fotbal na sněhu je přece také velké vzrůšo. Opékání špekáčků za hustého sněžení mělo také své kouzlo. V neděli se už trochu vyčasilo a tak došlo i na další sportovní aktivity. U kamen jsem sušili celou dobu, domů jsme část oblečení vezli mokrého ale úsměv na tváři nám všem zůstal. "
(Zobrazit celý článek | 569 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

226 článků (23 stránek, 10 článků na stránku)
[ 1 | 2 | 3 ]
Přejít na:
  
Anketa
Jak se Vám líbí náš nový Web?

Nic moc
Jde to
Pěkný
Skvělý
Nejlepší na světěVýsledky
Další ankety

Účastníků: 95
Komentářů: 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód' title='Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.08 sekund