Vítejte na webu Duha Rysi Olomouc

DomůRychlý, hbitý, není líný - to je RYS a nikdo jiný!  

Naše nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Fotogalerie
· Geocaching
· Kalendář akcí
· Soubory ke stažení
· Váš účet
· Vaše připomínky
· Vložit článek (jen člen)
· Vyhledávání

Kalendář akcí
srpen 2022
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31  

schůzka
jednodenní výprava
třídenní výprava
tábor

Březové lístky
Pyramidu Březových lístků naleznete zde.
  Kompletní pyramida
  v souboru ke stažení
  je zde.

Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kontaktní údaje
Název:
DUHA RYSI

Právní forma:
Pobočný spolek
(do roku 2013 Organizační jednotka sdružení)

IČ:
66181534

Adresa:
Mišákova 24
779 00 Olomouc


E-mail:
rysi.olomoucⓐcentrum.cz

  
Vítáme Vás na www stránkách oddílu Duha Rysi Olomouc!

Oddíl s tábornicko-přírodovědným zaměřením, který vznikl v roce 1990 oddělením jedné družiny od oddílu Plamínek. Od té doby se v oddíle vystřídalo spoustu dětí i dospělých. Pamětníci se do oddílu stále vracejí a pomáhají v jeho další práci a někteří zakládající členové již do oddílu vodí své děti. Oddíl má spoustu tradičních akcí, které jsou organizovány pravidelně každým rokem.
Mezi ně patří: Uzlařská regata, Xapatan, Vítání jara, Brigáda v ZOO, Předprázdninová výprava pod stany, Oddílový tábor, Mikulášská víkendová výprava a Vánoční oddílová nadílka. Pravidelná činnost během celého roku je sestavena z pravidelných oddílových schůzek v klubovně, výprav do přírody jednodenních i vícedenních a letního tábora trvajícího 2 týdny. Máme svůj kroj a oddílové tričko, které nosíme na většinu našich akcí. Během celé existence oddílu se v něm vystřídalo mnoho dětí. Všichni, kteří se na vedení oddílu podílejí dělají tuto práci ve svém volném čase bezplatně a bez nároku na jakoukoliv odměnu. Odměnu jim jsou jen rozzářené tváře dětí při programu a spokojenost všech okolo. Činnost je částečně dotována Magistrátem města Olomouce a Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR.
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak nám můžete napsat na e-mail: rysi.olomoucⓐcentrum.cz. Budeme se těšit na Vaše dotazy či podněty a rádi Vám odpovíme.

Vedení oddílu: Želva, Pajda, Miluška, Petr, Beruška, Ondra a další nadšenci

Pravidelné schůzky oddílu se konají v pátek:
sraz 15:00 hod na DDM Jánského 1, ukončení 17:00 hod tamtéž

Víkendové akce: 2x měsíčně jednodenní či vícedenní výpravy – výlety do přírody  či za jinou kulturní či přírodní zajímavostí, brigády, hry a další aktivity, vícedenní akce se odehrávají na turistických základnách převážně od pátku do neděle

Přihlášku do oddílu naleznete v sekci Soubory ke stažení.

 

    Činnost oddílu finančně podporuje
Statutární město Olomouc
 
 

 


1.-3.10.2021 Domašov
Pondělí, 18.10. 2021 - 21:31:04 Od: root (21 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: " Na tento víkend jsme se také dlouho připravovali. Vládní nařízení okolo COVID se stále mění a do poslední chvíle nebylo jasné za jakých okolností bude možné odjet (s testem či bez něj, jaký počet bude akceptovatelný a pod.). Nakonec vše dobře dopadlo a všichni přihlášení i odjeli na dlouho odkládaný víkend na naši oblíbenou chatu v Domašově. První večer jsme dorazili již skoro za tmy a pustili jsme se do oprav a vyrábění nových draků. Během sobotního dopoledne plného her na hřišti jsme sportovali a oddávali se hrátkám. Odpoledne jsme věnovali pouštění draků. Neb vál velmi silný vítr, tak pouštění draků nebylo vůbec snadné. Možná to bylo lepší, než když předloni nefoukal vůbec.Nicméně i tak nám jeden drak uletěl a zůstal na vysoké bříze, několikrát se Petrovi zamotal drak do volejbalové sítě a Milušce se drak vyškubnul a odletěl na druhý konec tábořiště. Řiditelného draka se do vzduchu dostat nepodařilo, naopak zase několik kupovaných levných draků létalo docela dobře. Večer jsme si opekli buřtíky a zahráli si "Sealife". Stolní hra se vydařila a před spaním ještě následovala noční hra. Po 22,00 hodině všichni odpadli a spali až do rána. Neděle byla také provázená větrem, ale i sluníčkem. Během dopoledne bylo několik sportovních aktivit, následoval oběd a pak už jen balení a uklízení. Doplnili jsme dřevárku novým dřevem, tak aby nás při další návštěvě nic nepřekvapilo. "
(Zobrazit celý článek | 1408 bytů | Hodnocení: 0)

Aktuality

Aktuality | Archív aktualit |
Nové soubory | Výroční zpráva 2016 | Výsledková listina - Uzlařská regata 2017 | Výroční zpráva 2015 |

19.-30.7.2021 Tábor-Piráti z Karibiku
Pondělí, 18.10. 2021 - 21:18:55 Od: root (30 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: "
Po dlouhé době jsme nakonec mohli tábor pro náš oddíl zorganizovat. Bohužel vládní nařízení se měnila téměř každým dnem a do poslední chvíle nebylo jasné, zda a za jakých podmínek tábor bude. Po tak dlouhé covidové odmlce, kdy jsme se nemohli potkávat a vyvíjet nějakou činnost jsme se fakt na tábor těšili. Tábor se nakonec mohl uskutečnit s malou změnou oproti loňsku, kdy museli být všichni testováni PCR testem s výjimkou těch, kteří již byli očkovaní či COVID v posledních 18-ti dnech prodělali. Nadále platil zákaz navštěvovat veřejná místa (hrady, zámky, města a koupaliště), výrazně také nebylo doporučeno cestování veřejnou dopravou. I tak jsme si tábor užili naplno. Celotáborová hra byla zaměřena na "Piráty z Karibiku" a doplněna kostýmy všech účastníků. Většina her byla na piráty i zaměřena a celým programem se piráti prolínali. V programu nechyběly drobné i náročné hry, sportovní utkání, zábava v  podobě diskotéky či promítání filmu, stejně tak i dopolední programy se šermíři, policií, státními lesy či výlet do okolí s lovem kešek. Jedno odpoledne přijeli také hasiči a naše hřiště těsně před bouří naplnili pěnou, ve které jsme se vyřádili. U táborových ohňů jsme si zazpívali s doprovodem kytaristů Káti a Anděla. Mimo tuto pravidelnou táborovou činnost jsme se rozhodli pomoci projektu "Chráníme mořské želvy" a namalovali jsme spoustu kamínků, které byli v aukcích vydraženy. Peníze putovaly přímo na tento projekt. Získali jsme 3500,- Kč a tím pomohli zachránit až 2100 želvích vajec a následně i stejné množství vylíhnutých želviček, které se díky nám dostanou do moře. Tábor se vydařil a těšíme se na pravidelnou činnost po prázdninách. Táboru zdar a Covidu zmar.
"

(Zobrazit celý článek | 1739 bytů | Hodnocení: 0)

19.6.2021 - Výprava Mladeč a okolí
Pondělí, 18.10. 2021 - 21:15:32 Od: root (20 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: " Po dlouhé covidové přestávce jsme konečně zorganizovali výpravu do Mladče a okolí. Cestovali jsme auty, tak abychom vyhověli všem nařízením. Trochu nám to připadalo, jako bychom vyrazili na úplně první výpravu. Téměř 10 měsíců jsme neměli šanci někam vyrazit či se sejít. Celou akci provázelo štěbetání, neb právě sociální kontakty nám opravdu chyběly. Na začátek jsme navštívili místní krásné jeskyně. Měli jsme štěstí, že jsme na prohlídku šli bez dalších turistů a neb jsme všichni byli testovaní či očkovaní, mohli jsme prohlídku absolvovat bez roušek. Po prohlídce jsme ulovili nějaké kamínky a kešky a vyrazili do jeskyně Podkova, která se nachází nedaleko. Je to volně přístupná jeskyně a také se tu nachází několik kešek. Někteří lovili kešky, další prozkoumávali jeskyni a ostatní zdolávali svoje svačiny. Neb teplota začala stoupat a nám už bylo fakt dost horko, vyrazili jsme do osady Markrabka k říčce Třebůvce. Tady jsme si užívali koupání, čvachtání, stavění hrází a házení žabek kamínky. Po třech hodinách pobytu ve studené říční vodě jsme se nalodili do aut a vydali se na cestu do Olomouce. Výprava se vydařila a teď už nezbývá nic jiného, než se těšit na tábor. "
(Zobrazit celý článek | 1193 bytů | Hodnocení: 0)

20.-31.7.2020 Tábor Ostrý Kámen -Agent 007
Pondělí, 23.11. 2020 - 21:56:42 Od: root (76 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: " Celý letošní tábor ve velký míře poznamenaný opatřeními spojenými s pandemií koronaviru probíhal v duchu "Agenta 007". Do poslední chvíle jsme neměli jistotu, že na tábor vůbec budeme moci jet. Odjezd byl trochu komplikovaný různými nařízeními a doporučeními, která ve velké míře spíše zatěžovala vedení tábora než jejich dětské a mládežnické účastníky. I tak se nám podařilo se všeho zhostit se ctí a naštěstí se nám jakékoliv onemocnění vyhnulo obloukem a tak na zdravotníka zůstaly jen drobné zákroky čítající odřená kolena, přisátá klíšťata a podobně. Nejdůležitější bylo trvale udržovat zvýšenou hygienu, pravidelně měřit všem účastníkům teplotu a vyhýbat se kontaktům s cizími lidmi. Program byl nabitý velkým množstvím her, soutěží, sportovních utkání a zábavy pro všechny. Program pod vedením Řízka, Nikči, Bertíka, Tonica a Hynka se všem líbil a účastníci odjížděli domů velmi spokojeni po dvou týdnech strávených ve skvělé partě kamarádů. Nástupy v tričkách, na kterých museli všichni zapracovat tak, aby vypadali jako agenti, byly skvělé. Fotky pořízené Šimonem skrze dron oživily naše fotalba. Před koncem tábora jsme se dočkali i opravdové duhy nad táborem. Neb jsme letos nemohli cestovat na průzkum okolí, přijeli nám táborový program zpestřit jiní: policie ze Svitav, hasiči ze Svitav a pracovníci českých lesů. Jejich program byl skvělý a všem za něj moc děkujeme. Pevně doufáme, že další činnost už bude probíhat bez omezení. Fotky z tábora jsou k dispozici zde: https://www.zonerama.com/Duha-Rysi/Album/6444486 "
(Zobrazit celý článek | 1649 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

13.6.2020 Výprava do obce Smržice
Pondělí, 23.11. 2020 - 21:50:19 Od: root (65 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: " Po dlouhé pauze způsobené pandemií COVID-19 jsme konečně měli možnost vyrazit do přírody. Díky dalším omezením s využíváním veřejné dopravy jsme se rozhodli dojet do obce auty a pak pokračovat pěšky po naučné stezce. Stezka vedla mezi poli, kde všude kolem kvetlo velké množství vlčích máků. Po cestě jsme ulovili několik kešek, v nádrži se vykoupal Ondrův a Nikči hafík a na závěr jsme si opekli buřty na připraveném ohništi. Po tak velké pauze byla účast mimořádně velká a cestovat jsme museli pěti auty. Všichni si ten společný pobyt na akci užívali a už se pomalu těší na společný tábor. "
(Zobrazit celý článek | 605 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

22.2.2020 Výprava skrze Malý Rabštýn
Sobota, 29.02. 2020 - 22:14:57 Od: root (128 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: " Na první letošní výpravu v roce 2020 jsme si vybrali cca 6 km dlouhou trasu s náročným výškovým převýšením v podobě skalního útvaru Malý Rabštýn. Účast byla opravdu skvělá - časně ráno se na nádraží sešlo 18 statečných, které neodradil ani brzký čas odjezdu a ani chladné počasí a hlášený silný vítr. Během výpravy jsme si opekli letos první buřty, zahřáli se u ohně, ulovili dvě keše u studánek a zahráli si několik oblíbených her, Mladší účastníci se stihli zahřát ovocným čajem v restauraci a starší ulovili keš u studánky v náročném terénu nad obcí Domašov. Bylo to skvělé a dokonce ani nikdo do další schůzky neonemocněl. Tak příště se zase sejdeme v maximálním počtu na další výpravě. "
(Zobrazit celý článek | 704 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

Regionální kolo uzlařské regaty v Olomouci dne 11.1.2020
Úterý, 21.01. 2020 - 22:59:16 Od: root (316 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: " Již po mnoho let organizujeme v Olomouci regionální kolo Uzlařské regaty. Letos se v Olomouci sešel rekordní počet soutěžících uzlařů. Nejmladšímu účastníkovi bylo 6 roků a nelehkého úkolu zavázat 6 uzlů se malá Hanka zhostila ve velmi dobrém čase 1:09,930. Soutěž je organizována v šesti kategoriích (nejmenší jsou potápky a nejzkušenější jsou veteráni). Váže se šest základních uzlů na 4 uzlovačkách: začíná se lodním uzlem na kůlu, následují tři spojovací uzly (ambulantní, škotový a rybářský), na jednom z prvních tří uzlovaček je potřeba uvázat zkracovačku a končí se dračí smyčkou.Na soutěž dorazilo letos šest oddílů, z toho 3 duhové (Rysi, Tuláci, Křišťál), 2 oddíly TOMíků (Kamarádi ze Šumperka a M.A.L. z Ostravy) a jeden skautský oddíl (Šavani ze Šumperka). Celkový počet soutěžících byl 80 a celkový počet lidiček v jedné menší tělocvičně cca 110. I přesto, že to tam vypadalo jako v mraveništi, vše probíhalo v přátelské atmosféře a nakonec zvítězili Ti, co měli nejhbitější prsty a udrželi nervy na uzdě. Konkurence byla obrovská a ani duháci se v ní neztratili. V kategorii  Potápky získali Tuláci 3. místo, v kategorii Lodníci získali Tuláci 1. místo a Rysi 3. místo (Šimon) a v kategorii Kadeti získali Rysi 2. (Ondra G.) a 3. místo (Miška). Nejlepší čas měl Mičkinikwa z Šavanů: 00:16,060. Nezbývá než trénovat na další ročník. Nejlepší účastníci mohou ještě prověřit svou zručnost v celostátním kole v Ostravě dne 25.1.2020. "
(Zobrazit celý článek | 1487 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

20.-21.12.2019 vánoční besídka s přespáním
Středa, 25.12. 2019 - 12:12:46 Od: root (119 čtenářů)
zelva nám odeslal(a) následující článek: "20.-21.12.2019 vánoční oddílová besídka s přespáním   Jako každý rok, tak i letos jsme hledali vhodný termín na vánoční besídku s přespáním v klubovně. Nakonec se jako nejvhodnější termín vybral poslední víkend před Štědrým dnem. Sešli jsme se ve velmi vysokém počtu. Chyběli jen marodi a všichni ostatní se dostavili. Návštěvou nás poctila Beruška, kterás sebou přinesla i malou dcerku Sofii. Dorazila i Miluška, která před nedávnem absolvovala náročnou operaci kyčelního kloubu a dorazila i s berlemi. Atmosféra byla vskutku vánoční-vonělo tu vánoční cukroví, nashromáždily se tři přepravky dárků a vládla tu přátelská poklidná atmosféra. Po několika hrách, tréninku vázání uzlů na uzlařskou regatu, postupného pojídání cukroví a chlebíčků jsme přešli k rozdávání dárků. Obdarováni byli všichni a myslím že si každý mezi dárky našel svého favorita. Po pauze z kochání dárků jsme vyrazili na lov kešky z prémiové řady-to se nakonec povedlo  a tak se naše sbírka úlovků zase trochu rozšířila. Vrcholem večera bylo předávání březových lístků našim vedoucím a instruktorům. Zelený březový lístek dostal Hynek a Ivica za úspěšný start v práci s dětmi a mládeží, Nikča dostala světle modrý březový lístek za pokrok v práci s dětmi a mládeží a Řízek získal žlutý březový lístek za dlouholetou práci nejen v oddíle ale i mimo něj. Pak už se hrály stolní hry, včetně těch nových, popíjela se šťáva  a pojídalo se cukroví až do vyhlášení večerky. Ráno byl problém se vstáváním, ale vše se zvládlo a v 9 hodin jsme odcházeli spokojeně domů. Tak příští rok se zase v hojném počtu sejdeme na první schůzce. "
(Zobrazit celý článek | 1635 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

7.12.2019 Kino a hledání kešek
Středa, 25.12. 2019 - 12:12:01 Od: root (129 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: " Počasí nepřeje výpravě do přírody a tak toho využíváme k návštěvě kina. Vybrali jsme animovanou pohádku "Ledové království 2". Účast je tentokrát hojná a tak vzhůru do Šantovky. Před začátkem jsme nakoupili dostatek pochutin a vzhůru do sálu. Pohádka byla pěkná, sál nebyl přeplněný a tak jsme všichni seděli v jedné řadě. Po shlédnutí filmu jsme shlédli mechanický betlém a pak už vzhůru na kešky v okolí. Ulovili jsme dvě z prémiové řady. Jednu pod železničním mostem a jednu na tramvajové zastávce. Poté už jsme pomalu spěchali na místo, kde na mladší děti čekali rodiče, aby si je odvedli domů. Akce se vydařila na výbornou. "
(Zobrazit celý článek | 647 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

1.-3.11.2019 Domašov
Úterý, 05.11. 2019 - 00:16:07 Od: root (127 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: "Poslední třídenní výprava v tomto kalendářním roce se konala na námi oblíbeném místě v Domašově nad Bystřicí na táborové základně. 17 statečných vyrazilo do nejistého počasí vstříc zážitkům a dobrodružství.I přesto, že počasí opravdu nebylo nic moc, tak se výprava vydařila a všem se tam moc líbilo. Nejoblíbenější deskovkou byl BANG, venku se sportovalo, hráli se orvávačky, hledali se ingredience k vaření guláše a spousta dalších her. V pátek jsme opékali buřty a v sobotu se dvě skupinky pustili do vaření guláše. Tento experiment dopadl na výbornou a nezbyla ani kapka. Někteří dokonce tvrdili, že ho bylo málo a že šli spát hladoví. Neděle byla ve znamení úklidu a balení. Tak na jaře se sem zase vrátíme. "
(Zobrazit celý článek | 721 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

235 článků (24 stránek, 10 článků na stránku)
[ 1 | 2 | 3 ]
Přejít na:
  
Anketa
Jak se Vám líbí náš nový Web?

Nic moc
Jde to
Pěkný
Skvělý
Nejlepší na světěVýsledky
Další ankety

Účastníků: 100
Komentářů: 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód' title='Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.05 sekund