Vítejte na webu Duha Rysi Olomouc

DomůRychlý, hbitý, není líný - to je RYS a nikdo jiný!  

Naše nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Fotogalerie
· Geocaching
· Kalendář akcí
· Soubory ke stažení
· Váš účet
· Vaše připomínky
· Vložit článek (jen člen)
· Vyhledávání

Kalendář akcí
červen 2024
  1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

schůzka
jednodenní výprava
třídenní výprava
tábor

Březové lístky
Pyramidu Březových lístků naleznete zde.
  Kompletní pyramida
  v souboru ke stažení
  je zde.

Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kontaktní údaje
Název:
Duha Rysi

Právní forma:
Pobočný spolek
(do roku 2013 Organizační jednotka sdružení)

IČ:
66181534

Adresa:
Mišákova 24
779 00 Olomouc


E-mail:
rysi.olomoucⓐcentrum.cz

Datová schránka:
pgb87ee

  
Vítáme Vás na www stránkách oddílu Duha Rysi Olomouc!

Oddíl s tábornicko-přírodovědným zaměřením, který vznikl v roce 1990 oddělením jedné družiny od oddílu Plamínek. Od té doby se v oddíle vystřídalo spoustu dětí i dospělých. Pamětníci se do oddílu stále vracejí a pomáhají v jeho další práci a někteří zakládající členové již do oddílu vodí své děti. Oddíl má spoustu tradičních akcí, které jsou organizovány pravidelně každým rokem.
Mezi ně patří: Uzlařská regata, Xapatan, Vítání jara, Brigáda v ZOO, Předprázdninová výprava pod stany, Oddílový tábor, Mikulášská víkendová výprava a Vánoční oddílová nadílka. Pravidelná činnost během celého roku je sestavena z pravidelných oddílových schůzek v klubovně, výprav do přírody jednodenních i vícedenních a letního tábora trvajícího 2 týdny. Máme svůj kroj a oddílové tričko, které nosíme na většinu našich akcí. Během celé existence oddílu se v něm vystřídalo mnoho dětí. Všichni, kteří se na vedení oddílu podílejí dělají tuto práci ve svém volném čase bezplatně a bez nároku na jakoukoliv odměnu. Odměnu jim jsou jen rozzářené tváře dětí při programu a spokojenost všech okolo. Činnost je částečně dotována Magistrátem města Olomouce a Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR.
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak nám můžete napsat na e-mail: rysi.olomoucⓐcentrum.cz. Budeme se těšit na Vaše dotazy či podněty a rádi Vám odpovíme.

Vedení oddílu: Želva, Pajda, Miluška, Petr, Beruška, Ondra a další nadšenci

Pravidelné schůzky oddílu se konají v pátek:
sraz 15:00 hod na DDM Jánského 1, ukončení 17:00 hod tamtéž

Víkendové akce: 2x měsíčně jednodenní či vícedenní výpravy – výlety do přírody  či za jinou kulturní či přírodní zajímavostí, brigády, hry a další aktivity, vícedenní akce se odehrávají na turistických základnách převážně od pátku do neděle

Přihlášku do oddílu naleznete v sekci Soubory ke stažení.

 

    Činnost oddílu finančně podporuje
Statutární město Olomouc
 
 

 


6.-8.10.2023 - Domašov
Sobota, 21.10. 2023 - 21:42:47 Od: root (52 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: " Jeden z podzimních víkendů jezdíme vždy na Domašov na naši oblíbenou chatu. Tentokrát byla maximální účast dětí i vedoucích. Mimořádně nám přálo i počasí a tak jsme většinu času trávili venku. Hrálo se spoustu her, došlo i na pouštění draka a opékání špekáčků. Připravili jsme spoustu dřeva na zimu a další výpravy. K tomu nám v kuchyni skvěle vařili. Poprvé s námi byli na výpravě naši nejmladší nováčci Eliška, Pavlík a David. Všichni to zvládli na výbornou a příště už z nich budou mazáci. Podzimní vícedenní výprava se vyvedla. Vedoucí dokonce opravili i kadibudku a tak příště už to budeme mít k vykonání potřeby blíže:-) "
(Zobrazit celý článek | 640 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

Aktuality

Aktuality | Archív aktualit |
Nové soubory | Výroční zpráva 2016 | Výsledková listina - Uzlařská regata 2017 | Výroční zpráva 2015 |

17.-28.7.2023 Tábor Ostrý Kámen - Sherlock Holmes
Pondělí, 31.07. 2023 - 21:27:24 Od: root (54 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: " Během našeho letošního tábora se vystřídalo všechno možné počasí. Od afrického tepla a sucha, skrze deště a bouřky až po prudké ochlazení o více než 20 stupňů. To nás však od našeho naplánovaného programu nijak neodradilo. Celotáborová hra zaměřená na Sherlocka Holmese nás provázela během celého pobytu v Ostrém Kameni. Pátrali jsme po vrazích a dalších podezřelých, vyzkoušeli jsme si spoustu kratochvílí, které jsou s takovým vyšetřováním spojené, a vůbec jsme se nenudili. Volnou chvilku během prvního týdne nám zpestřili hasiči, kteří nám během jednoho velmi horkého dne napustili pěnu na hřiště a pak nás řádně zkropili hasičskou hadicí. Vydali jsme se na koupaliště do Svitav, kde jsme zchladili svá rozpálená těla. Během dalšího týdne jsme během dopolední brigády v lese ošetřili jedličky nátěrem proti okusu spárkatou zvěří. Během jednoho relativně chladného dopoledne nám lesník vysvětlil vše ohledně jeho práce se zaměřením na boj s kůrovcem. Veškeré odpolední volné chvilky jsme trávili na hřišti při turnajích a dalších sportovních aktivitách.  Díky bezpečnostním požárním opatřením jsme v letošním roce připravili jen velmi malé tři táborové ohně. První zahajovací se nám podařil hned v den příjezdu a zapalovali jej  dva členové oddílu, kteří během roku nasbírali největší počet bodů - Matěj a Alda. Uprostřed tábora byl užitkový oheň za účelem opečení špekáčků a hadů z těsta. Na závěr byl opět malý závěrečný táborák, který zapalovali čtyři nejlepší táborníci. Táborovou hymnu Afrika a tarbík nás naučil Anděl, který nás na kytaru doprovázel po celou dobu a mimo to nás všechny naučil poskytovat první pomoc. Na figurínách Karel 1-4 si to vyzkoušeli opravdu všichni. Tábor se vydařil po všech směrech a už pomalu plánujeme další. Fotografie z tábora jsou k dispozici zde: https://eu.zonerama.com/Duha-Rysi/Album/9667419d-3e1a-4c69-b58d-a972338af3d2 "
(Zobrazit celý článek | 2026 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

2.-4.6.2023 Domašov
Pondělí, 12.06. 2023 - 21:53:14 Od: root (56 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: " Tento víkend bylo skvělé počasí a tak jsme jej strávili skoro celý venku. Svítilo sluníčko a celkově bylo docela teplo. Sportovalo se (fotbal, ringo, přehazovaná, baseball a spousta dalšího), nechyběla bojovka v lese včetně dalších her. v mimořádné volně chvilky v chatě jsme hráli stolní hry a i na opékání špekáčků došlo. Jídlo bylo skvělé a téměř nic nezůstalo. Někteří se lehce opálili, jiní se lehce ušpinili, ale domů se vrátili všichni znaveni, ale spokojeni. "
(Zobrazit celý článek | 480 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

5.-8.5.2023 Duhový most v Olomouci
Pondělí, 12.06. 2023 - 21:52:05 Od: root (58 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: " Letošní, co se účasti týká megaakci, jsme připravovali společně s dalšími oddíly přímo v našem městě. Akce byla nabitá programem a také mnoha účastníky. V pátek po příjezdu proběhlo společné zahájení akce a představení jednotlivých oddílů. Sobotu jsme zahájili hrou "Stínadla" - většina Rychlé šípy nečetla a tak měli trochu problém hru zvládnout. Nakonec však Široko dal heslo všem a všichni se k pokladu dostali. Odpoledne byl program volitelný a my se svezli na Dračích lodích a pak využili program v areálu školy Bodyzorbing, IP střelnice a Archery Game, Večer byla noční hra motivována souhvězdími. Ve volných chvílích se vyráběly pirátské šátky a tvořilo se moře s pirátskou lodí. Nedělní dopoledne bylo věnováno tradičnímu závodu "Duhový most", po obědě jsme se byli okoupat na bazéně a poté jsme vyrazili za pirátským pokladem. Večer proběhl koncert a vyhodnocení všech aktivit. Pondělní dopoledne bylo ve znamení balení, úklidu a loučení. Akce se povedla. "
(Zobrazit celý článek | 983 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

7.-10.4.2023 Velikonoční Domašov
Pondělí, 12.06. 2023 - 21:48:54 Od: root (51 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: " Během této vícedenní výpravy jsme si především užili aprílové počasí a to se vším všudy (dvakrát napadlo až 10 cm sněhu, mezitím to roztálo, chvilku svítilo slunce, pršelo a nakonec došlo i na kroupy). Celá akce byla zaměřená na přežití, tak jsme si to vyzkoušeli opravdu v reálu. Stavěly se přístřešky k přenocování, vařil se na ohni guláš. Trochu jsme se s děvčaty věnovaly i zdobení vajec - aby to bylo zajímavější, tak Želva donesla vejce pštrosí. Všechna se skvěle povedla. Volné chvilky se využily k hraní stolních her. Akce byla díky prázdninám prodloužená o jeden den. Domů jsme se vraceli špinaví od bláta, ale zcela spokojeni. "
(Zobrazit celý článek | 650 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

10.-11.3.2023 Noc v zoologické zahradě
Sobota, 11.03. 2023 - 20:02:25 Od: root (71 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: " V pátek odpoledne místo pravidelné schůzky jsme se všichni sešli před zoologickou zahradou za účelem strávení noci poblíž zvířat. Páteční den bylo obzvláště krásné slunečné počasí a tak i noční prohlídka zoologické zahrady byla za příznivého teplého a jasného počasí naplněna nejen spoustou zážitků z pohledu na zvířata, které oplývají aktivitou převážně v noci, ale také mnoha zvuky nejen exotických zvířat. Slyšeli jsme vytí vlků, kvákání skokanů, komunikaci kaloňů a mnoho dalšího. Volné chvilky byly zaplněné hraním stolních her a pozorováním lemurů, kteří skrze jedno okno sdíleli prostor s námi. Před spaním jsme si zahráli interaktivní stolní hru Wildlife. Během ní jsme se dozvěděli spoustu nových informací ze života divokých zvířat. Nejúspěšnější družstvo bylo pod vedením Šimona. Kolem 22. hodiny jsme se poskládali na karimatky po celé místnosti a po mnoha zážitcích usnuli, jako když nás do vody hodí. Ráno jsme se probudili do mrazivého, větrného počasí s poletujícím sněhem. Po snídani jsme na sebe oblékli vše, co jsme našli a vydali se po skupinách plnit kvíz, který připravil Dominik. Želva nám zpestřila prohlídku návštěvou žirafího samce Marca, oslí holky Blue a čerstvě narozeného kůzlete. Účast na akci byla hojná. Sobotní odpoledne jsme zakončili zákuskem na rozloučenou, úklidem prostor, kde jsme pobývali, pokřikem a odchodem na autobus. "
(Zobrazit celý článek | 1376 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

4.2.2023 Uzlařská regata
Sobota, 11.03. 2023 - 19:06:29 Od: root (82 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: " Po dvouleté odmlce jsme se opět mohli s dalšími oddíly sejít a změřit šikovnost našich rukou ve vázání uzlů na čas. Soutěžilo 43 účastníků v šesti věkových kategoriích. Nejmladšímu účastníkovi bylo 9 let a nejstaršímu více než 50. Své dovednosti přijelo změřit 5 oddílů, z nich tři byly duhové (Rysi, Tuláci a Křišťál), jeden skautský (Shawnee ze Zábřehu) a poslední z TOM (N.A.L. z Ostravy). Panovala přátelská atmosféra, fanděním byli podporováni všichni soutěžící bez rozdílu příslušnosti k jakémukoliv sdružení či oddílu. Vázalo se 6 uzlů (lodní, ambulantní, zkracovačka, škotový, rybářský a dračí) na čas ve dvou kolech. Absolutně nejlepší čas měla Peta z Tuláků a to 00:18,820. Na každý uzel potřebovala cca 3 sekundy. Některé odměny na akci daroval Mexičan a zároveň bylo možné u něj zakoupit nejenom uzlovačky na další trénink. Závěrem nám zůstalo trochu času a tak jsme si zahráli florbal a košíkovou. Už teď se těšíme na setkání v příštím roce.
"

(Zobrazit celý článek | 974 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

21.1.2023 Kartouzka
Sobota, 11.03. 2023 - 19:05:36 Od: root (64 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: " I přes plánované nepříznivé počasí se příroda smilovala a dopřála nám parádní výpravu se sněhem i trochou sluníčka. Na Kartouzce jsme si opekli buřtíky a jak nám při zimní výpravě chutnalo můžete vidět na fotkách. Zahráli jsme si novou bojovou hru "Únos prezidenta" a nakonec jsme využili všeho na čem se dalo jezdit z kopce k zimním radovánkám. Závěr výpravy patřil návštěvě cukrárny a pak už hurá docela mokří, ale spokojení domů na teplý oběd od maminky. I přesto, že se dny, kdy tady sníh na Hané máme dají spočítat na prstech rukou, tak nám to na výpravy docela vychází. "
(Zobrazit celý článek | 594 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

16.-17.12.2022 Vánoční oddílová besídka
Sobota, 17.12. 2022 - 21:57:59 Od: root (71 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: " Každým rokem se před vánoci všichni scházíme na vánoční schůzce. Nebylo tomu jinak ani letos. Ve dvou přepravkách se nashromáždilo velké množství dárků. Každý jich nakonec i několik obdržel. Vládla tu pravá vánoční atmosféra okořeněná dárky, cukrovím, prskavkami, opékáním buřtů na vysoké sněhové peřině, stavba sněhuláků a podobných sněhových bytostí a hraní spousty her, které připravili instruktoři. Nechyběly ani deskovky a povídání. Spát se šlo až před 23. hodinou a i tak byl problém usnout, neb pořád bylo o čem diskutovat. Účast byla velká a chyběla jen hrstka nemocných. Společným dárkem pro oddíl byl kalendář plný fotek z akcí uskutečněných v roce 2022. "
(Zobrazit celý článek | 678 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

19.11.2023 - Cesta z Radíkova na Svatý Kopeček
Sobota, 17.12. 2022 - 21:55:54 Od: root (58 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: " Plánovanou výpravu za poklady mezi Radíkovem a Svatým Kopečkem jsme uspořádali v první opravdu dosti mrazivý den této zimy, Nenechali jsme se však odradit a sešli se v hojném počtu. Během putování jsme ulovili čtyři poklady, ohřáli jsme se čajem z vlastních termosek, zahráli si na medvědy a v cíli navštívili oblíbenou cukrárnu, plnou dobrot teplých i sladkých. Během cesty sice mrzlo, ale svítilo i sluníčko. Výhled od Baziliky byl skvělý a poprašek sněhu výpravě dodal tu pravou zimní atmosféru. "
(Zobrazit celý článek | 512 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

259 článků (26 stránek, 10 článků na stránku)
[ 1 | 2 | 3 ]
Přejít na:
  
Anketa
Jak se Vám líbí náš nový Web?

Nic moc
Jde to
Pěkný
Skvělý
Nejlepší na světěVýsledky
Další ankety

Účastníků: 105
Komentářů: 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód' title='Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund