Vítejte na webu Duha Rysi Olomouc

DomůRychlý, hbitý, není líný - to je RYS a nikdo jiný!  

Naše nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Fotogalerie
· Geocaching
· Kalendář akcí
· Soubory ke stažení
· Váš účet
· Vaše připomínky
· Vložit článek (jen člen)
· Vyhledávání

Kalendář akcí
prosinec 2023
  1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

schůzka
jednodenní výprava
třídenní výprava
tábor

Březové lístky
Pyramidu Březových lístků naleznete zde.
  Kompletní pyramida
  v souboru ke stažení
  je zde.

Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kontaktní údaje
Název:
Duha Rysi

Právní forma:
Pobočný spolek
(do roku 2013 Organizační jednotka sdružení)

IČ:
66181534

Adresa:
Mišákova 24
779 00 Olomouc


E-mail:
rysi.olomoucⓐcentrum.cz

Datová schránka:
pgb87ee

  
Vítáme Vás na www stránkách oddílu Duha Rysi Olomouc!

Oddíl s tábornicko-přírodovědným zaměřením, který vznikl v roce 1990 oddělením jedné družiny od oddílu Plamínek. Od té doby se v oddíle vystřídalo spoustu dětí i dospělých. Pamětníci se do oddílu stále vracejí a pomáhají v jeho další práci a někteří zakládající členové již do oddílu vodí své děti. Oddíl má spoustu tradičních akcí, které jsou organizovány pravidelně každým rokem.
Mezi ně patří: Uzlařská regata, Xapatan, Vítání jara, Brigáda v ZOO, Předprázdninová výprava pod stany, Oddílový tábor, Mikulášská víkendová výprava a Vánoční oddílová nadílka. Pravidelná činnost během celého roku je sestavena z pravidelných oddílových schůzek v klubovně, výprav do přírody jednodenních i vícedenních a letního tábora trvajícího 2 týdny. Máme svůj kroj a oddílové tričko, které nosíme na většinu našich akcí. Během celé existence oddílu se v něm vystřídalo mnoho dětí. Všichni, kteří se na vedení oddílu podílejí dělají tuto práci ve svém volném čase bezplatně a bez nároku na jakoukoliv odměnu. Odměnu jim jsou jen rozzářené tváře dětí při programu a spokojenost všech okolo. Činnost je částečně dotována Magistrátem města Olomouce a Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR.
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak nám můžete napsat na e-mail: rysi.olomoucⓐcentrum.cz. Budeme se těšit na Vaše dotazy či podněty a rádi Vám odpovíme.

Vedení oddílu: Želva, Pajda, Miluška, Petr, Beruška, Ondra a další nadšenci

Pravidelné schůzky oddílu se konají v pátek:
sraz 15:00 hod na DDM Jánského 1, ukončení 17:00 hod tamtéž

Víkendové akce: 2x měsíčně jednodenní či vícedenní výpravy – výlety do přírody  či za jinou kulturní či přírodní zajímavostí, brigády, hry a další aktivity, vícedenní akce se odehrávají na turistických základnách převážně od pátku do neděle

Přihlášku do oddílu naleznete v sekci Soubory ke stažení.

 

    Činnost oddílu finančně podporuje
Statutární město Olomouc
 
 

 


16.-17.12.2022 Vánoční oddílová besídka
Sobota, 17.12. 2022 - 21:57:59 Od: root (50 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: " Každým rokem se před vánoci všichni scházíme na vánoční schůzce. Nebylo tomu jinak ani letos. Ve dvou přepravkách se nashromáždilo velké množství dárků. Každý jich nakonec i několik obdržel. Vládla tu pravá vánoční atmosféra okořeněná dárky, cukrovím, prskavkami, opékáním buřtů na vysoké sněhové peřině, stavba sněhuláků a podobných sněhových bytostí a hraní spousty her, které připravili instruktoři. Nechyběly ani deskovky a povídání. Spát se šlo až před 23. hodinou a i tak byl problém usnout, neb pořád bylo o čem diskutovat. Účast byla velká a chyběla jen hrstka nemocných. Společným dárkem pro oddíl byl kalendář plný fotek z akcí uskutečněných v roce 2022. "
(Zobrazit celý článek | 678 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

Aktuality

Aktuality | Archív aktualit |
Nové soubory | Výroční zpráva 2016 | Výsledková listina - Uzlařská regata 2017 | Výroční zpráva 2015 |

19.11.2023 - Cesta z Radíkova na Svatý Kopeček
Sobota, 17.12. 2022 - 21:55:54 Od: root (38 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: " Plánovanou výpravu za poklady mezi Radíkovem a Svatým Kopečkem jsme uspořádali v první opravdu dosti mrazivý den této zimy, Nenechali jsme se však odradit a sešli se v hojném počtu. Během putování jsme ulovili čtyři poklady, ohřáli jsme se čajem z vlastních termosek, zahráli si na medvědy a v cíli navštívili oblíbenou cukrárnu, plnou dobrot teplých i sladkých. Během cesty sice mrzlo, ale svítilo i sluníčko. Výhled od Baziliky byl skvělý a poprašek sněhu výpravě dodal tu pravou zimní atmosféru. "
(Zobrazit celý článek | 512 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

14.-16.10.2022 Domašov
Úterý, 18.10. 2022 - 21:56:22 Od: root (44 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: " V rámci tohoto víkendu jsme se zapojili do akce 72 hodin (Pomáhám, protože chci). V rámci této dobrovolnické akce jsme vyrobili 9 krmítek pro ptáčky, které budou umístěné u našich členů a pravidelně během zimy zásobované dobrotami pro ptáčky. Dvě krmítka umístíme na zahradě u naší klubovny. Navíc se nám podařilo uklidit část lesa a tábořiště od odpadků, které tam zanechali neukáznění lidé. Mimo tyto aktivity, které nám zabraly většinu času jsme ještě vydlabali a vyřezali dýně na blížící se Halloween a s tím spojenou strašiddelnou zoo. Stihly se i sportovní aktivity, oblíbená schovka, bojovka v lese, opékání buřtů a výroba doplňků na Halloween. Počasí nakonec i přes nepříznivou předpověď vyšlo a většinu času jsme strávili venku. "
(Zobrazit celý článek | 751 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

23.-25.9.2022 Duhový most v Rajnochovicích
Úterý, 18.10. 2022 - 21:42:26 Od: root (43 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: "
O víkendu 23.-25.9. jsme se zúčastnili 20. ročníku Duhového mostu. Letos jej pořádal přerovský klub Dlažka na své základně v Rajnochovicích, tedy v krásné přírodě Hostýnských vrchů. Setkali jsme se tam s kamarády z dalších dužin a společně si užívali program, který byl pro nás připraven - hraní stolních her, soutěže v tradičních i netradičních disciplínách, duhový závod hlídek, v sobotu třeba večerní opékání špekáčků a diskotéku a v neděli klání v ringu nebo ringo cestu. Abychom netrpěli hladem, skvěle nám vařily paní kuchařky. Shrnuto a sečteno, užili jsme si skvělý víkend s prima kamarády a už se těšíme na příští setkání s nimi.   
"

(Zobrazit celý článek | 681 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

18.-29.7.2022 Tábor - Zaklínač
Úterý, 18.10. 2022 - 21:41:53 Od: root (61 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: " I letošní tábor v Ostrém Kameni se vydařil. Celotáborová hra byla motivována knihovou sérií "Zaklínač". Během tábora se vystřídalo počasí teplé, velmi teplé, ale i chladné a deštivé. Během horkých dnů jsme vyjeli na dva výlety s cílem navštívit koupaliště a to ve Svitavách a v Litomyšli. Ochlazení našich těl bylo velmi příjemné a mnozí se i více či méně opálili. Naopak na program s Lesy ČR jsme rádi využili naši prostornou verandu. Dorazil i hajný se svým vždy velmi zajímavým povídáním. Táborový život byl zpestřen boji s meči, zajímavým povídáním, táboráky, opékáním hadů, spoustou sportovních aktivit a opakováním spousty tábornických aktivit. Odvážlivci si vyzkoušeli hodinu pravdy. Většina výzvu zvládla a mohla si vybrat svoji odměnu. Vše sr podařilo a domů jsme se vraceli spokojeni a unaveni. Fotky z tábora jsou k dispozici zde: https://eu.zonerama.com/Duha-Rysi/Album/8746882."
(Zobrazit celý článek | 983 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

5.6.2022 Výprava na Bradlo
Úterý, 18.10. 2022 - 21:21:46 Od: root (35 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: " Předpověď počasí příznivá a tak konečně došlo na dlouho odkládanou výpravu na Bradlo. Myslím, že jsme ji odložili asi 3x (2x ji zmařil COVID a jednou počasí). Auty jsme vyrazili do Libiny, kde jsme zaparkovali a dále pokračovali pěšky naučnou stezkou skrze Tři kameny, studánku až k Bradlu. Po cestě jsme lovili kešky, trochu odpočívali, vylezli na vrchol Bradla a vydali se do Nové Hradečné na zmrzlinu a pak náhradní autobusovou dopravou zpět do Libiny na vlak. Jaké však bylo překvapení, že autobus neodjížděl z vlakové stanice, ale někde od hasičárny v obci. V Libině to bylo podobné, neb nás vyklopil autobus opět v obci a to 2 km od našich aut. Počasí bylo skvělé, únava dostatečná a s menším zpožděním se nám podařilo dorazit do Olomouce. "
(Zobrazit celý článek | 759 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

6.-8.5.2022 Domašov
Neděle, 15.05. 2022 - 11:03:57 Od: root (93 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: " Po nějaké době jsme se opět dostali na víkend na Domašov. Program byl nabitý k prasknutí, neb jsme nutně potřebovali vše stihnout po tak dlouhé odmlce, kdy jsme se sem nedostali. V pátek po příjezdu a ubytování jsme si nachystali malý táboráček k opekání buřtíků, které jsme měli k večeři. Večer jsme vyráběli dekorační ptačí budky, třeba i jako dárek maminkám k svátku. Během noci se nám trošku pokazilo počasí a tak mrholilo až do oběda. Většinu tohoto času jsme strávili doděláváním dekorací a hraním vybraných deskových her. V poledne se konečně vyčasilo a tak jsme venku trávili celou dobu. Hlavním programem byla výroba opravdových budek pro ptáčky - nakonec se podařilo zcela dokončit 5 budek, které umístíme na místech, kde je bude možno kontrolovat a udržovat, využili jsme také sportovní pomůcky a hřiště. V podvečer jsme se rozdělili do 4 týmů a pustili se do vaření guláše k večeři. Všechny týmy se zhostily tohoto úkolu velmi dobře a všechny guláše byly úžasné, ale každý měl zcela jinou chuť. Večer proběhl souboj čtyř družstev v deskovce "Wildlife" , která prověřila naše přírodovědné znalosti o Africe a také taktika byla hodně důležitá. Zvítězilo družstvo Ondry N. Nedělní den zalitý sluncem jsme měli za odměnu a celé dopoledne jsme využili k pobytu venku převážně na hřišti a při oblíbené schovávané. Po obědě jsme po sobě vzorně uklidili a pomalu se přesunuli na vlak. Akce se vydařila a už se těšíme na další. "
(Zobrazit celý článek | 1449 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

23.4.2022 - Výprava za poklady z Čelčic do Pivína
Neděle, 24.04. 2022 - 20:51:53 Od: root (51 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: " Dnešní výprava za lovem kešek nás zavedla na Prostějovsko, do okolí lázní Skalka, kde jsme si navíc mohli nejen dopřát studené nanukové osvěžení, ale i ochutnat 4 místní minerální prameny. Počasí nám dnes přálo, byl krásný jarní den, a tak jsme se cestou k místním jezírkům mohli pokochat výhledem do širokého okolí. Při závěrečném odpočinku u "Hanácké skály" jsme si pak chvíli zahráli typickou jarní hru - kuličky. "
(Zobrazit celý článek | 444 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

22.1.2022 - výprava za poklady
Neděle, 24.04. 2022 - 20:51:17 Od: root (56 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: " Vycházka do čerstvě zasněženého okolí Olomouce spojená s lovením kešek, bobováním a malým překvapením - opékáním buřtů na sněhu. Sníh nás po ránu všechny mile překvapil. Sníh i výpravu jsme si náramně užili. "
(Zobrazit celý článek | 223 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

1.4. 2022 - Brigáda
Pondělí, 04.04. 2022 - 21:18:38 Od: root (70 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: " V rámci celorepublikové akce "Ukliďme Česko" jsme se také zapojili úklidem bezprostředního okolí naší klubovny. Sesbírali jsme tři pytle odpadků. Nejvíce zajímavými nálezy byly umělý vánoční stromek, podsedák pro děti do auta, boty či polštář na kterém někdy spal nějaký bezdomovec. Všechny odpadky jsme umístili po dohodě k popelnicím DDM, odkud budou odvezeny technickými službami. I přesto, že byla velká zima, hřál nás dobrý pocit, že po nás zůstalo okolí čisté bez odpadků. Po ukončení úklidu jsme se zahřáli horkým čajem a pak jsme se pustili do výroby "Travňáků". Všichni se moc povedli a vyhlásili jsme soutěž o nejlépe zarostlého na velikonoce. Všem účastníkům alespoň zůstane nějaká památka. "
(Zobrazit celý článek | 724 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

251 článků (26 stránek, 10 článků na stránku)
[ 1 | 2 | 3 ]
Přejít na:
  
Anketa
Jak se Vám líbí náš nový Web?

Nic moc
Jde to
Pěkný
Skvělý
Nejlepší na světěVýsledky
Další ankety

Účastníků: 105
Komentářů: 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód' title='Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.08 sekund