Vítejte na webu Duha Rysi Olomouc

DomůRychlý, hbitý, není líný - to je RYS a nikdo jiný!  

Naše nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Fotogalerie
· Geocaching
· Kalendář akcí
· Soubory ke stažení
· Váš účet
· Vaše připomínky
· Vložit článek (jen člen)
· Vyhledávání

Kalendář akcí
srpen 2020
  1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31  

schůzka
jednodenní výprava
třídenní výprava
tábor

Březové lístky
Pyramidu Březových lístků naleznete zde.
  Kompletní pyramida
  v souboru ke stažení
  je zde.

Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kontaktní údaje
Název:
DUHA RYSI

Právní forma:
Pobočný spolek
(do roku 2013 Organizační jednotka sdružení)

IČ:
66181534

Adresa:
Mišákova 24
779 00 Olomouc


E-mail:
rysi.olomoucⓐcentrum.cz

  
Vítáme Vás na www stránkách oddílu Duha Rysi Olomouc!

Oddíl s tábornicko-přírodovědným zaměřením, který vznikl v roce 1990 oddělením jedné družiny od oddílu Plamínek. Od té doby se v oddíle vystřídalo spoustu dětí i dospělých. Pamětníci se do oddílu stále vracejí a pomáhají v jeho další práci a někteří zakládající členové již do oddílu vodí své děti. Oddíl má spoustu tradičních akcí, které jsou organizovány pravidelně každým rokem.
Mezi ně patří: Uzlařská regata, Xapatan, Vítání jara, Brigáda v ZOO, Předprázdninová výprava pod stany, Oddílový tábor, Mikulášská víkendová výprava a Vánoční oddílová nadílka. Pravidelná činnost během celého roku je sestavena z pravidelných oddílových schůzek v klubovně, výprav do přírody jednodenních i vícedenních a letního tábora trvajícího 2 týdny. Máme svůj kroj a oddílové tričko, které nosíme na většinu našich akcí. Během celé existence oddílu se v něm vystřídalo mnoho dětí. Všichni, kteří se na vedení oddílu podílejí dělají tuto práci ve svém volném čase bezplatně a bez nároku na jakoukoliv odměnu. Odměnu jim jsou jen rozzářené tváře dětí při programu a spokojenost všech okolo. Činnost je částečně dotována Magistrátem města Olomouce a Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR.
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak nám můžete napsat na e-mail: rysi.olomoucⓐcentrum.cz. Budeme se těšit na Vaše dotazy či podněty a rádi Vám odpovíme.

Vedení oddílu: Želva, Pajda, Miluška, Petr, Beruška, Ondra a další nadšenci

Pravidelné schůzky oddílu se konají v pátek:
sraz 15:00 hod na DDM Jánského 1, ukončení 17:00 hod tamtéž

Víkendové akce: 2x měsíčně jednodenní či vícedenní výpravy – výlety do přírody  či za jinou kulturní či přírodní zajímavostí, brigády, hry a další aktivity, vícedenní akce se odehrávají na turistických základnách převážně od pátku do neděle

Přihlášku do oddílu naleznete v sekci Soubory ke stažení.


27.-30.9.2018 Domašov
Pondělí, 15.10. 2018 - 21:20:23 Od: root (101 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: " Prodloužený víkend díky svátku, který vyšel na pátek jsme využili na výpravu do Domašova. Počasí se nám fakt vydařilo a mimo lehký noční deštík byla obloha blankytně modrá a my trávili většinu času venku. Ve čtvrtek a pátek panovaly téměř letní teploty a na další dny se pouze ochladilo. V lesích jsme nacházeli houby, na hřišti jsme hráli všemožné sportovní hry. Nakonec se asi nejvíc povedla talířovaná. O zábavu se nám postaral Štěpán s Dominikem se svými drony, kdy jeden skončil i na stromě. Naštěstí se jej podařilo zachránit. Došlo i na pouštění draků a další hrátky. Po večerech se hrály stolní hry a dokonce byla i noční hra a opékání špekáčků. "
(Zobrazit celý článek | 667 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

Aktuality

Aktuality | Archív aktualit |
Nové soubory | Výroční zpráva 2016 | Výsledková listina - Uzlařská regata 2017 | Výroční zpráva 2015 |

9.9.2018 - Kukang
Pondělí, 10.09. 2018 - 21:08:56 Od: root (73 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: "Podobně jako před rokem i letos jsme pomohli v Zoo Olomouc společně s Křišťálem s organizací dne na podporu projektu "Kukang", který je zaměřen na outloně váhavé na Sumatře. Cílem bylo seznámit návštěvníky s tím čím jsou tato impozantní zvířata v přírodě ohrožován, jak je možné pomáhat s ochranou i tady u nás v republice. Více než 12 stanovišť bylo pro návštěvníky připraveno. Akce se zúčastnilo téměř 150 malých účastníků a i rodiče se mohly možnost seznámit se spoustou informací, či si něco nového vyzkoušet. Na organizaci se podílelo téměř 30 organizátorů z řad Rysů, Křišťálu, dobrovolníků Zoo Olomouc a dobrovolníků z projektu Kukang. Opravdu jsme moc rádi, že můžeme alespoň jednou ročně vypomáhat na ochraně této krásné velmi ohrožené poloopice, která žije strašně daleko na jiném světadíle. Zoo Olomouc si naší pomoci velmi váží. "
(Zobrazit celý článek | 851 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

6.-17.8.2018 Tábor-Smilov
Neděle, 02.09. 2018 - 11:30:22 Od: root (92 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: " Po roce jsme se opět vydali na tábor do Smilova. Celotáborovou hru na téma "Cesta kolem světa" pro nás připravili vedoucí. Hra se povedla a některé etapy byly opravdu velmi napínavé a i výsledky byly poměrně vyrovnané. Celotáborovou hru nakonec vyhrála skupinka pod vedením Tonika, ale na paty mu tentokrát úspěšně šlapala skupinka Míši a Šimona. Během 12-ti dní se nám nepodařilo projet celý svět, ale některé zajímavé země jsme navštívili a seznámili se s tím nejzajímavějším v této zemi. Vyzkoušeli jsme si jíst čínskými hůlkami, stavěli jsme Eiffelovu věž, vyzkoušeli jsme zápasy "Sumo", stavěli origami, zbaštili jsme hromadu špaget či jsme zachraňovali vejce vzácného zoborožce. Program byl nabitý a zdaleka jsme nestíhali vše, co bylo připraveno. Závěrečná etapa byla výstup na Mount Everest s plněním úkolů. Vystoupali jsme na nejvyšší kopec v okolí, kde se na jeho druhé straně rozprostírá vojenský prostor Libavá. Na výlet jsme se vydali do Opavy, kde díky opravdu velmi velkému vedru jsme navštívili koupaliště se dvěma tobogány a pak se nám podařilo s vypětím sil ulovit dvě kešky. Z tábora jsme se vraceli v krásných tričkách spokojeni domů. Jedinou nepříjemností bylo, že si Štěpán zlomil ruku a tak pro něj tábor předčasně skončil. "
(Zobrazit celý článek | 1265 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

2.6.2018 Laškov s Tuláky
Neděle, 02.09. 2018 - 11:27:57 Od: root (64 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: "Již podruhé jsme se společně sešli v Laškově s oddílem Tuláky na jejich táborové základně. Opět to byl den nabitý soutěžemi a sportovními aktivitami. Nechybělo ani přátelské posezení při opékání buřtíků k obědu. Počasí nám opět přálo a teploty dosahovali téměř k třiceti stupňům a tak i část soutěží probíhala ve vodě či blízko vody. Nálada byla výborná, vše probíhalo v přátelské, ale soutěžní atmosféře. Na závěr děti dostaly něco málo sladkého ke "Dni dětí" a vítězové závodu dostaly odměny a diplomy. Po akci nás všechny dostatečně znavené odvezl autobus do Olomouce. Tak za rok snad zase se tu sejdeme oba oddíly společně. "
(Zobrazit celý článek | 638 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

11.-13.5.2018 Domašov
Pondělí, 14.05. 2018 - 21:18:10 Od: root (99 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: " Letos poprvé jsme se vydali na třídenní výpravu na Domašov. Počasí nám až na dvě rychlé a vydatné bouřky vyšlo. Jinak celé dny svítilo krásně sluníčko a teploty atakovaly 30 stupňů. Mnozí z nás se vraceli opálení domů. Stíhali jsme veškerý připravený program a čas zůstal i na všemožné sportovní aktivity a drobné hry připravené účastníky. Lukáš s námi oslavil své 10. narozeniny. Tentokrát byla účast velká a fakticky jsme si sportování a deskové hry užili naplno. Jen se nám nějak z Domašova ztratil les a jeho hledáním jsme ztratili spoustu času. Kůrovec a velké větrné bouře vykonaly své a většina lesa padla. Bude dlouho trvat než nám les znovu vyroste. V noci jsme poslouchali žabí koncert z nedalekého mokřadu. Noční hru pro nás připravil Ondra (Tonic). Plnou měrou si pobyt také užívali pejsci Aška a Alinka. Domů jsme se vraceli špinaví, opálení ale plni zážitků. Naše řady se rozšířily o další vedoucí Niku, která se hned stala oblíbenou mezi všemi. "
(Zobrazit celý článek | 973 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

14.4.2018- Rešovské vodopády
Neděle, 22.04. 2018 - 21:03:30 Od: root (98 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: " Po čtyřech letech jsme se vrátili opět na krásné místo, kde se nachází Rešovské vodopády. Při naší předešlé návštěvě jsme tu založili duhovou kešku. Bohužel jsme zjistili, že ji nikdo nenašel a tak jsme provedli její kontrolu, úpravu obalu a znovu  jsme ji ukryli. Vodopády jsou stále krásné, během zimy na ně spadla velká jedle, ale trasa se zdolat dá bez potíží. Při návštěvě tohoto těžko dostupného místa, na které jsme museli použít automobilová přibližovadla jsme ulovili ještě několik dalších keší. V lese byla spousta jarních květin v plném květu a dokonce jsme potkali u potoka dva krásné mloky. Tento ohrožený obojživelník signalizuje, že zdejší příroda je v dobrém stavu a voda v potocích nezávadná. Neb jsme si ráno přivstali, tak jsme si mohli vodopády užít bez mudlů a i lov kešek byl snadnější. Při cestě zpátky se to tu již lidmi a pejsky jen hemžilo. Úžasnou výpravu jsme završili osvěžujícím nanukem a pak už vzhůru zpět k domovu. "
(Zobrazit celý článek | 961 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

25.3.2018 - Vítání jara na Kartouzce
Pondělí, 26.03. 2018 - 20:15:53 Od: root (93 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: "Dle kalendáře už jaro přišlo, nicméně na výpravě bylo sluníčko vidět jen málo a teplota jen mírně překročila nulu. Nám to však vůbec nevadilo a vydali jsme v počtu 11-ti statečných jaro přivítat. Cestu na Kartouzku jsme si zpestřili odpalováním tenisáku. Některé části cesty byly velmi zrádné, ale nakonec se to oběma skupinkám podařilo. Těsně před cílem naší cesty jsme nasbírali nějaké to dřevo na plánovaný oheň a pak už vzhůru ke zřícenině. Ideální místo pro pořádání různých her a nakonec i vhodné k rozdělání ohně. Zahráli jsme si oblíbenou schovávanou a pak už vzhůru připravit oheň a opéct si buřtíka k obědu. Určitě to byl pro všechny letošní první opékaný buřt na ohni. Vzorně jsme po sobě uklidili, oheň zahasili a vydali jsme se zpět na Svatý Kopeček. Cesta zpět nám trvala podstatně kratší dobu, tak jsme trochu promrzlí zastavili v zoo, kde nám Želva všem udělala čaj a trochu jsme se ohřáli. Poslední dnešní zastávkou byla cukrárna, kde si každý koupil dobroty dle své chuti. Nejvíce na odbyt šli různé barevné pendreky. Celou akci jsme završili hraním kuliček, takovouto klasickou jarní hrou, která už se pomalu vytrácí. Vyhrál Ondra-Tonic. Podařilo se mu dostat do důlku nejvíce kuliček. Výprava se vydařila a kdo raději zůstal doma může jen litovat. "
(Zobrazit celý článek | 1277 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

23.-24.2.2018 - Nocování v Zoo
Pondělí, 26.02. 2018 - 22:35:08 Od: root (95 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: "V tyto velmi mrazivé dny jsme se rozhodli přespat v zoo a zase si to tam pořádně užít. Po příjezdu, ubytování a svačince jsme vyrazili na noční prohlídku zoologické zahrady s malou noční hrou, kterou nám zpříjemnili vlci koncertem vytí. Ošlehaní větrem jsme se vrátili zpátky do vytopeného prostoru, kde se připravovala večeře. Všechny zahřála instantní polévka z vlastních zásob a hladovci se mohly ještě zaplnit pečivem s paštikou. Následovala ještě krátká prezentace o Srí Lance, kterou přichystala Želva, neb ji koncem roku 2017 navštívila. Na závěr proběhla soutěž o fotky přímo z cesty. Kdo chtěl spát, tak po 22. hodině zalehnul a zbytek následoval o hodinu později. Ráno jsme se všichni radovali, že Ester Ledecká získala na olympiádě druhou zlatou medaili. Den započal výbornou snídaní a pak pokračoval hrou "Wildlife". Hru jsme na chvíli přerušili a vydali se za mrazu, ale slunečna vyrazili po skupinkách bojovat o odměnu v podobě krmení lemurů kata jejich oblíbenými dobrůtkami. Po vyluštění křížovky jsme vyrazili hledat svého plyšáka na konkrétní místo. Při cestě, aby to nebylo moc jednoduché jsme měli za úkol spočítat kolik je jednotlivých zvířat určitých druhů. Nejsložitější bylo spočítat 16 vlků Hudsonových. Z vítězství a možnosti krmit lemury kata se mohla nakonec radovat skupinka Ondry G. Po splnění všech úkolů venku jsme se posilnili a dohráli hru Wildlife. Po úklidu jsme vyrazili domů na dobrý oběd od maminek. "
(Zobrazit celý článek | 1449 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

27.1.2018 - film "Coco"
Pondělí, 26.02. 2018 - 22:34:55 Od: root (94 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: "Navzdory prazvláštnímu rodinnému zákazu muziky se Miguel touží stát uznávaným muzikantem, jako je jeho idol, Ernesto de la Cruz. V touze dokázat svůj talent se Miguel souhrou neuvěřitelných okolností ocitne v překrásné a barevné Říši zesnulých. Tam potká okouzlujícího šejdíře Hectora a společně se vypraví na strhující cestu odhalit skutečný příběh Miguelovy rodiny. Tak tohoto filmu jsme se všichni společně zúčastnili v kině v Šantovce. Účast byla hojná a navzdory nepříznivému počasí venku jsme si to v kině užili.  "
(Zobrazit celý článek | 531 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

13.1.2018 - Uzlařská regata
Pondělí, 26.02. 2018 - 22:21:37 Od: root (125 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: " Jako již tradičně patří lednová sobota uzlařské regatě. Letošní regionální kolo bylo plné soutěživé atmosféry, přátelství a dobré nálady. K soutěži se letos přihlásily čtyři oddíly: Tuláci, Delfíni z Mohelnice, Rysi a Shawnee ze Zábřeha. Boj o nejrychleší čas ve vázání 6-ti základních uzlů to byl urputný, obzvláště ve více zastoupených kategoriích.Z Rysů se nejlépe umístil Šimon v Plavčících s časem  00:26,540 získal první místo. V Lodnících skončil Tonic s časem 00:29,650 na druhém místě. V kategorii Kadeti získal Berťa s časem 00:33,780 také druhé místo. Kategorii Mořských vlků ovládla s časem 00:25,660 Beruška a nakonec ve Veteránech byla Želva s časem 00:32,280 na 2. místě a Petr s časem 00:38,580 na 3. místě. Atmosféru obohatil také Mexičan se svým stánkem nejen s uzlovačkami. Přispěl také dárky pro nejúspěšnější uzlaře. Nejlepším časem 00:18,000 se může pochlubit Mikčinikwa z oddílu Shawnee. Nejmladším účastníkem byl Kuba z Tuláků. Nálada byla výborná a komu se to nepovedlo letos, určitě se vylepší do příštího roku."
(Zobrazit celý článek | 1047 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

220 článků (22 stránek, 10 článků na stránku)
[ 2 | 3 | 4 ]
Přejít na:
  
Anketa
Jak se Vám líbí náš nový Web?

Nic moc
Jde to
Pěkný
Skvělý
Nejlepší na světěVýsledky
Další ankety

Účastníků: 92
Komentářů: 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód' title='Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.


Březový lístek.cz


Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.07 sekund