Vítejte na webu Duha Rysi Olomouc

DomůRychlý, hbitý, není líný - to je RYS a nikdo jiný!  

Naše nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Fotogalerie
· Geocaching
· Kalendář akcí
· Soubory ke stažení
· Váš účet
· Vaše připomínky
· Vložit článek (jen člen)
· Vyhledávání

Kalendář akcí
říjen 2021
  1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

schůzka
jednodenní výprava
třídenní výprava
tábor

Březové lístky
Pyramidu Březových lístků naleznete zde.
  Kompletní pyramida
  v souboru ke stažení
  je zde.

Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kontaktní údaje
Název:
DUHA RYSI

Právní forma:
Pobočný spolek
(do roku 2013 Organizační jednotka sdružení)

IČ:
66181534

Adresa:
Mišákova 24
779 00 Olomouc


E-mail:
rysi.olomoucⓐcentrum.cz

  
Vítáme Vás na www stránkách oddílu Duha Rysi Olomouc!

Oddíl s tábornicko-přírodovědným zaměřením, který vznikl v roce 1990 oddělením jedné družiny od oddílu Plamínek. Od té doby se v oddíle vystřídalo spoustu dětí i dospělých. Pamětníci se do oddílu stále vracejí a pomáhají v jeho další práci a někteří zakládající členové již do oddílu vodí své děti. Oddíl má spoustu tradičních akcí, které jsou organizovány pravidelně každým rokem.
Mezi ně patří: Uzlařská regata, Xapatan, Vítání jara, Brigáda v ZOO, Předprázdninová výprava pod stany, Oddílový tábor, Mikulášská víkendová výprava a Vánoční oddílová nadílka. Pravidelná činnost během celého roku je sestavena z pravidelných oddílových schůzek v klubovně, výprav do přírody jednodenních i vícedenních a letního tábora trvajícího 2 týdny. Máme svůj kroj a oddílové tričko, které nosíme na většinu našich akcí. Během celé existence oddílu se v něm vystřídalo mnoho dětí. Všichni, kteří se na vedení oddílu podílejí dělají tuto práci ve svém volném čase bezplatně a bez nároku na jakoukoliv odměnu. Odměnu jim jsou jen rozzářené tváře dětí při programu a spokojenost všech okolo. Činnost je částečně dotována Magistrátem města Olomouce a Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR.
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak nám můžete napsat na e-mail: rysi.olomoucⓐcentrum.cz. Budeme se těšit na Vaše dotazy či podněty a rádi Vám odpovíme.

Vedení oddílu: Želva, Pajda, Miluška, Petr, Beruška, Ondra a další nadšenci

Pravidelné schůzky oddílu se konají v pátek:
sraz 15:00 hod na DDM Jánského 1, ukončení 17:00 hod tamtéž

Víkendové akce: 2x měsíčně jednodenní či vícedenní výpravy – výlety do přírody  či za jinou kulturní či přírodní zajímavostí, brigády, hry a další aktivity, vícedenní akce se odehrávají na turistických základnách převážně od pátku do neděle

Přihlášku do oddílu naleznete v sekci Soubory ke stažení.

 

    Činnost oddílu finančně podporuje
Statutární město Olomouc
 
 

 


22.-23.3.2019 Rysi pomáhají v zoo
Sobota, 23.03. 2019 - 22:19:49 Od: root (125 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: "Před 14-ti dny silně zasáhl zoologickou zahradu v Olomouci, se kterou dlouhodobě spolupracujeme, orkán Eberhardt. Velká část zoo je značně poškozená, je poničena spousta výběhů a dalších staveb. Byly vyvráceny či polámány stovky stromů. Aby zoo mohla zahájit návštěvnickou sezonu bylo třeba přispět pomocí k odklízení následků orkánu. Během sobotního dopoledne jsme si nasadili rukavice, oblékly si pracovní oblečení a vrhli se na vytahování větví ve výběhu kozorožců, který byl zcela zničen a bude třeba tam postavit nový plot. Velké klády odklidily stroje a na nás bylo narovnat na okraj chodníku všechny větve, aby se následně mohly štěpkovat. Práce to byla těžká, ale s vervou jsme se s ní poprali. Páteční večer jsme věnovali noční prohlídce zoologické zahrady a při ní jsme plnili kvíz, který pro nás Želva připravila. Nebylo to nic snadného a jedno zvíře původem z Afriky se nám nikomu odhalit nepovedlo.  "
(Zobrazit celý článek | 934 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

Aktuality

Aktuality | Archív aktualit |
Nové soubory | Výroční zpráva 2016 | Výsledková listina - Uzlařská regata 2017 | Výroční zpráva 2015 |

23.2.2019 - Indiánský den v Zábřehu
Sobota, 23.03. 2019 - 22:19:10 Od: root (99 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: " Na pozvání kamarádů z oddílu Šavani jsme se vydali do Zábřehu na akci "Indiánský den". Potkali jsme se tu i s dalšími oddíly různých sdružení pracujících s dětmi a mládeží. Celá akce probíhala ve velmi přátelské atmosféře. Zahájení akce proběhla indiánskou písní a přivítáním všech zúčastněných oddílů. Na jednotlivých stanovištích jsme si mohli vyzkoušet různé indiánské dovednosti, něco si vyrobit a odnést domů, či se nechat namalovat jako indiáni, když šli do boje či na lov. Čas na akci uběhl tak rychle, že jsme se museli narychlo rozloučit a vydat se na lov kešek a v podvečer vzhůru domů. Tento den byl opravdu velmi mrazivý a tak jsme se rádi s ostatními zahřáli v kulturáku v centru města. Šavanům děkujeme za pozvání. "
(Zobrazit celý článek | 747 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

12.1.2019 Uzlařská regata
Neděle, 13.01. 2019 - 22:38:14 Od: root (168 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: " I v letošním roce jsme poměřili zdatnost v uzlování s Tuláky a Šavany. Soutěž probíhala v přátelské atmosféře a všichni soutěžící podali maximální výkony ve všech 6-ti věkových kategoriích. Nejmladším účastníkem byl šestiletý Mates z Rysů a nejlepším časem 0:15,280 se může pochlubit vedoucí Šavanů Mičkinikwa. Soutěž probíhá ve vázání 6-ti rozdílných, nicméně přesně stanovených uzlů, postupně na čtyřech uzlovačkách. Všechny oddíly obsadily krásná umístění a opravdu se nedá říct, který oddíl byl nejlepší. Někdo podlehl trémě, někomu se dařilo lépe. Všichni odcházeli domů spokojeni s tím, že na příště budou ještě více trénovat, aby překvapili ještě lepšími časy. Z Rysů obsadili v kategorii "Potápky" 2.místo Štěky, v kategorii "Plavčíci" 1. místo Štěpán, v kategorii "Lodníci" 1. místo Šimon a 3. místo Miška, v kategorii "Kadeti" 2. místo Ondra-Tonic a 3. místo Berťa, v kategorii "Mořští vlci" byl Řízek druhý a v kategorii "Veteráni" Petr také druhý. "
(Zobrazit celý článek | 978 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

14.-15.12.2018 Vánoční nadílka
Neděle, 16.12. 2018 - 21:55:47 Od: root (120 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: " I letos jsme si vánoční besídku užili. Okořenili jsme to návštěvou výstaviště, kde se měli vyskytovat rakouští superčerti. Několikrát jsme je zahlédli, ale byla tam hodně lidí a tak nikoho z nás ani do pekla neodnesli. V klubovně se mezitím připravily dobroty, uvařil se čaj a dárky se přemístily do košů. I letos byly koše plné. Po návratu z Flory jsme se nabaštili, ohřáli a pokračovali v programu. Mezitím jsme průběžně mlsali dobroty. Kolem 18.hodiny jsme rozdali dárky. Neopomněli jsme ani trénovat na uzlařskou regatu a vyzkoušeli jsme i nové stolní hry. Spát se nám moc nechtělo, ale ranní vstávání nám také moc nešlo. Akce se vydařila a po úklidu v sobotu ráno jsme se vydali s rodiči domů. "
(Zobrazit celý článek | 712 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

10.11.2018-Kosíř
Středa, 14.11. 2018 - 20:29:39 Od: root (123 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: " Cíl naší listopadové výpravy zněl jasně: vrátit se po pěti letech na místo činu a zkontrolovat, jestli duhová skrýš Velký Kosíř odolala zubu času. Autobusem jsme se dopravili do Čech pod Kosířem, doplnili zásoby na cestu v místní sámošce, do navigace naťukali souřadnice a vyrazili. Se slovy pamětníků "joo, tady někde to tehdy bylo" začalo naše pátrání. Dalo nám to zabrat, ale Dominik se nechtěl vzdát a tak hrabal a hrabal a hrabal až našel! Posilněni úspěchem jsme zdolali stoupaní k rozhledně a mohli si na vrcholu hanáckého Everestu, jak se u nás Velkému Kosíři říká, odpočinout a doplnit síly na další cestu. Ta měla za cíl nádraží ve Slatinicích - těch přibližně 7 kilometrů krásnou podzimní přírodou uteklo jako voda a brzo jsme již uháněli místní lokálkou zpět do Olomouce, kde jsme naši výpravu zakončili na hlavním nádraží. "
(Zobrazit celý článek | 871 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

20.10.2018 Přípravy na Večer duchů v zoo
Sobota, 03.11. 2018 - 21:32:28 Od: root (132 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: " Tento den se hrstka statečných vydala dlabat dýně do zoo. O týden později se má konat Večer duchů a je třeba na tuto akci zoo dostatečně vyzdobit. A na to je potřeba spousta vydlabaných dýní.Většině to opravdu šlo a práce šla pěkně od ruky a vydlabaných a vyřezaných dýní přibývalo. Ke svačince jsme dostali skvělý štrůdl a něco k pití a pak hurá ulovit tři nové kešky v zoo. Během procházky po zoo jsme kešky zdárně ulovili a poslední naší dnešní zastávkou byla cukrárna u kostela. Zákusky a další cukrovinky v nás rychle zmizely a pak hurá na autobus a domů. "
(Zobrazit celý článek | 574 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

27.-30.9.2018 Domašov
Pondělí, 15.10. 2018 - 21:20:23 Od: root (164 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: " Prodloužený víkend díky svátku, který vyšel na pátek jsme využili na výpravu do Domašova. Počasí se nám fakt vydařilo a mimo lehký noční deštík byla obloha blankytně modrá a my trávili většinu času venku. Ve čtvrtek a pátek panovaly téměř letní teploty a na další dny se pouze ochladilo. V lesích jsme nacházeli houby, na hřišti jsme hráli všemožné sportovní hry. Nakonec se asi nejvíc povedla talířovaná. O zábavu se nám postaral Štěpán s Dominikem se svými drony, kdy jeden skončil i na stromě. Naštěstí se jej podařilo zachránit. Došlo i na pouštění draků a další hrátky. Po večerech se hrály stolní hry a dokonce byla i noční hra a opékání špekáčků. "
(Zobrazit celý článek | 667 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

9.9.2018 - Kukang
Pondělí, 10.09. 2018 - 21:08:56 Od: root (119 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: "Podobně jako před rokem i letos jsme pomohli v Zoo Olomouc společně s Křišťálem s organizací dne na podporu projektu "Kukang", který je zaměřen na outloně váhavé na Sumatře. Cílem bylo seznámit návštěvníky s tím čím jsou tato impozantní zvířata v přírodě ohrožován, jak je možné pomáhat s ochranou i tady u nás v republice. Více než 12 stanovišť bylo pro návštěvníky připraveno. Akce se zúčastnilo téměř 150 malých účastníků a i rodiče se mohly možnost seznámit se spoustou informací, či si něco nového vyzkoušet. Na organizaci se podílelo téměř 30 organizátorů z řad Rysů, Křišťálu, dobrovolníků Zoo Olomouc a dobrovolníků z projektu Kukang. Opravdu jsme moc rádi, že můžeme alespoň jednou ročně vypomáhat na ochraně této krásné velmi ohrožené poloopice, která žije strašně daleko na jiném světadíle. Zoo Olomouc si naší pomoci velmi váží. "
(Zobrazit celý článek | 851 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

6.-17.8.2018 Tábor-Smilov
Neděle, 02.09. 2018 - 11:30:22 Od: root (143 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: " Po roce jsme se opět vydali na tábor do Smilova. Celotáborovou hru na téma "Cesta kolem světa" pro nás připravili vedoucí. Hra se povedla a některé etapy byly opravdu velmi napínavé a i výsledky byly poměrně vyrovnané. Celotáborovou hru nakonec vyhrála skupinka pod vedením Tonika, ale na paty mu tentokrát úspěšně šlapala skupinka Míši a Šimona. Během 12-ti dní se nám nepodařilo projet celý svět, ale některé zajímavé země jsme navštívili a seznámili se s tím nejzajímavějším v této zemi. Vyzkoušeli jsme si jíst čínskými hůlkami, stavěli jsme Eiffelovu věž, vyzkoušeli jsme zápasy "Sumo", stavěli origami, zbaštili jsme hromadu špaget či jsme zachraňovali vejce vzácného zoborožce. Program byl nabitý a zdaleka jsme nestíhali vše, co bylo připraveno. Závěrečná etapa byla výstup na Mount Everest s plněním úkolů. Vystoupali jsme na nejvyšší kopec v okolí, kde se na jeho druhé straně rozprostírá vojenský prostor Libavá. Na výlet jsme se vydali do Opavy, kde díky opravdu velmi velkému vedru jsme navštívili koupaliště se dvěma tobogány a pak se nám podařilo s vypětím sil ulovit dvě kešky. Z tábora jsme se vraceli v krásných tričkách spokojeni domů. Jedinou nepříjemností bylo, že si Štěpán zlomil ruku a tak pro něj tábor předčasně skončil. "
(Zobrazit celý článek | 1265 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

2.6.2018 Laškov s Tuláky
Neděle, 02.09. 2018 - 11:27:57 Od: root (104 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: "Již podruhé jsme se společně sešli v Laškově s oddílem Tuláky na jejich táborové základně. Opět to byl den nabitý soutěžemi a sportovními aktivitami. Nechybělo ani přátelské posezení při opékání buřtíků k obědu. Počasí nám opět přálo a teploty dosahovali téměř k třiceti stupňům a tak i část soutěží probíhala ve vodě či blízko vody. Nálada byla výborná, vše probíhalo v přátelské, ale soutěžní atmosféře. Na závěr děti dostaly něco málo sladkého ke "Dni dětí" a vítězové závodu dostaly odměny a diplomy. Po akci nás všechny dostatečně znavené odvezl autobus do Olomouce. Tak za rok snad zase se tu sejdeme oba oddíly společně. "
(Zobrazit celý článek | 638 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

226 článků (23 stránek, 10 článků na stránku)
[ 2 | 3 | 4 ]
Přejít na:
  
Anketa
Jak se Vám líbí náš nový Web?

Nic moc
Jde to
Pěkný
Skvělý
Nejlepší na světěVýsledky
Další ankety

Účastníků: 95
Komentářů: 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód' title='Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.07 sekund