Vítejte na webu Duha Rysi Olomouc

DomůRychlý, hbitý, není líný - to je RYS a nikdo jiný!  

Naše nabídka
· Domů
· Ankety
· Archiv článků
· Fotogalerie
· Geocaching
· Kalendář akcí
· Soubory ke stažení
· Váš účet
· Vaše připomínky
· Vložit článek (jen člen)
· Vyhledávání

Kalendář akcí
prosinec 2023
  1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

schůzka
jednodenní výprava
třídenní výprava
tábor

Březové lístky
Pyramidu Březových lístků naleznete zde.
  Kompletní pyramida
  v souboru ke stažení
  je zde.

Vyhledávání


Pokročilé vyhledávání

Kontaktní údaje
Název:
Duha Rysi

Právní forma:
Pobočný spolek
(do roku 2013 Organizační jednotka sdružení)

IČ:
66181534

Adresa:
Mišákova 24
779 00 Olomouc


E-mail:
rysi.olomoucⓐcentrum.cz

Datová schránka:
pgb87ee

  
Vítáme Vás na www stránkách oddílu Duha Rysi Olomouc!

Oddíl s tábornicko-přírodovědným zaměřením, který vznikl v roce 1990 oddělením jedné družiny od oddílu Plamínek. Od té doby se v oddíle vystřídalo spoustu dětí i dospělých. Pamětníci se do oddílu stále vracejí a pomáhají v jeho další práci a někteří zakládající členové již do oddílu vodí své děti. Oddíl má spoustu tradičních akcí, které jsou organizovány pravidelně každým rokem.
Mezi ně patří: Uzlařská regata, Xapatan, Vítání jara, Brigáda v ZOO, Předprázdninová výprava pod stany, Oddílový tábor, Mikulášská víkendová výprava a Vánoční oddílová nadílka. Pravidelná činnost během celého roku je sestavena z pravidelných oddílových schůzek v klubovně, výprav do přírody jednodenních i vícedenních a letního tábora trvajícího 2 týdny. Máme svůj kroj a oddílové tričko, které nosíme na většinu našich akcí. Během celé existence oddílu se v něm vystřídalo mnoho dětí. Všichni, kteří se na vedení oddílu podílejí dělají tuto práci ve svém volném čase bezplatně a bez nároku na jakoukoliv odměnu. Odměnu jim jsou jen rozzářené tváře dětí při programu a spokojenost všech okolo. Činnost je částečně dotována Magistrátem města Olomouce a Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR.
Pokud máte jakékoliv dotazy, tak nám můžete napsat na e-mail: rysi.olomoucⓐcentrum.cz. Budeme se těšit na Vaše dotazy či podněty a rádi Vám odpovíme.

Vedení oddílu: Želva, Pajda, Miluška, Petr, Beruška, Ondra a další nadšenci

Pravidelné schůzky oddílu se konají v pátek:
sraz 15:00 hod na DDM Jánského 1, ukončení 17:00 hod tamtéž

Víkendové akce: 2x měsíčně jednodenní či vícedenní výpravy – výlety do přírody  či za jinou kulturní či přírodní zajímavostí, brigády, hry a další aktivity, vícedenní akce se odehrávají na turistických základnách převážně od pátku do neděle

Přihlášku do oddílu naleznete v sekci Soubory ke stažení.

 

    Činnost oddílu finančně podporuje
Statutární město Olomouc
 
 

 


12.3.2022 - Výprava na zříceninu hradu Drahoš
Pondělí, 04.04. 2022 - 21:17:50 Od: root (64 čtenářů)
zelva nám odeslal(a) následující článek: " Neb ještě stále řádil COVID, rozhodli jsme se využít auta a vydat se na místo, kam není snadné se dostat veřejnou dopravou. Na doporučení byla vybrána zřícenina hradu Drahoš poblíž Hranic na Moravě. Zájem o akci byl tak velký, že muselo být vypraveno 6 aut. Vypomohli vedoucí, rodiče a kamarádi. Než jsme se dostali ke zřícenině prošli jsme okruh cca 6 km dlouhý krásnou přírodou na pomezí Oderských vrchů. Počasí bylo mrazivé, ale zároveň i slunečné. V plánu bylo opékání špekáčků, hra s nalezením pokladu a dohledání kešky poblíž zříceniny. Program byl tak naplněn, že nezbylo času na odpočinek. Špekáčky se opekly do růžova, někomu i do černa. Poklad v podobě sladkostí nakonec nalezli všechny skupinky a cesta dolů ze zříceniny ke kostelu proběhla bez obtíží. Zkontrolovali jsme na kostele sluneční hodiny a pak už hurá domů. "
(Zobrazit celý článek | 847 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

Aktuality

Aktuality | Archív aktualit |
Nové soubory | Výroční zpráva 2016 | Výsledková listina - Uzlařská regata 2017 | Výroční zpráva 2015 |

12.2. - Kino: Tajemství staré bambitky 2
Pondělí, 04.04. 2022 - 21:16:57 Od: root (82 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: " Přes nepřízeň počasí jsme se rozhodli shlédnout pohádku: Tajemství staré bambitky 2 v kině v Šantovce. Účast byla velká a pohádka dle hodnocení všech se povedla. Je to volné pokračování prvního dílu pohádky. Z Jakuba a Aničky se stali král a královna. Mají také dceru Johanku. Loupežník Karaba se napravil a stal se vzorným dědečkem. Stále se věnuje hrnčířskému řemeslu. Zlotřilí rádcové Ferenc a Lorenc se však rozhodli pomstít prostřednictvím vedlejšího království a královny Julie, která je ještě mladá a nezkušená. "
(Zobrazit celý článek | 536 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

14.1.2022 - Oddílová uzlařská regata
Pondělí, 04.04. 2022 - 21:16:21 Od: root (76 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: " Jelikož COVID situace neumožňovala soutěžit společně s ostatními oddíly, udělali jsme si soutěž jen v rámci oddílu. Vítězové jednotlivých kategorií obdrželi diplomy a i sladkou odměnu. V Potápkách (nejmladší) zvítězila Hanička, druhý by Honza a třetí Magda. V Plavčících zvítězil Šíma, druhá byla Lenka a třetí Alda. V Lodnících zvítězil Šrěpán, druhý byl Ondra N. a třetí Kuba. V Kadetech zvítězil Tonik, druhý byl Šimon a třetí Martin. Mezi Mořskými vlky vyhrála Káťa, druhý byl Řízek a třetí Nikča. Ve Veteránech soutěžila jen Želva, ale mezi nejstaršími měla druhý nejlepší čas. Soutěž byla v provizorních podmínkách, na kratší trati a bez obecenstva z dalších oddílů. I tak se akce povedla. Pokusili jsme se uspořádat regatu virtuálně za stejných podmínek i v dalších oddílech, bohužel tuto možnost ostatní kamarádi nevyužili. Pevně doufáme, že v lednu příští rok již bude moci akce proběhnout za stejných podmínek jako v předešlých letech. Nejlepší čas měl Štěpán 00:23:53. "
(Zobrazit celý článek | 997 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

17.12.2021 Vánoční oddílová nadílka
Pondělí, 20.12. 2021 - 23:28:29 Od: root (68 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: " Vánoční nadílka letos díky přísným epidemiologickým nařízením mohla proběhnout jen během jedné páteční schůzky. Podařilo se nám domluvit alespoň delší pronájem klubovny až do 18,00 hodin. Sešlo se velké množství dárků, cukroví a ozdob pro ptáčky. Zopakovali jsme si uzlíky, neb nás po vánocích čeká soutěž v uzlování, nazdobili jsme na zahradě strom ptáčkům, shlédli krátké představení dramatického kroužku, zahráli si několik her, zazpívali oblíbené táborové songy a rozdali tři koše plné dárků. Všichni odcházeli domů spokojeni. Tentokráte byla účast hojná, aktuálně není s onemocněním COVID nikdo nemocný a tak i nálada všech byla skvělá. "
(Zobrazit celý článek | 667 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

20.11.2021 Kartouzka
Pondělí, 20.12. 2021 - 23:25:57 Od: root (74 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: " Využili jsme příznivého počasí a vydali se společně na asi 3 km vzdálenou zříceninu kláštera Kartouzka. Je to oblíbené výletní místo, které se nachází nedaleko Svatého Kopečka, poblíž obce Dolany. Po cestě jsme zahráli několik her a ulovili tři kešky. Na Kartouzce jsme si opekli špekáčky k obědu, prozkoumali okolí zříceniny a zahráli na schovávanou a jednu krátkou bojovku. Po návratu na Svatý Kopeček jsme vzali útokem cukrárnu  a okolní stánky. Vyfotili jsme se před Bazilikou, což bylo úkolem k uznání jedné kešky. Výprava byla úspěšná, účast přiměřená epidemiologické situaci. "
(Zobrazit celý článek | 607 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

16.10.2021 Dýně v Zoo Olomouc
Pondělí, 18.10. 2021 - 21:36:42 Od: root (101 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: " Navázali jsme na tradice a po roční přestávce jsme jeli do Zoo Olomouc pomoci s dlabáním dýní na připravovaný večer duchů. Sešlo se nás tentokrát fakt hodně a práce nám šla pěkně od ruky. Nakonec jsme vydlabali více než 50 dýní. Nejčastěji se jednalo o různé obličeje (usmívající se, šklebící se, zamračené či všelijaké jiné). Za odměnu pro nás zoo připravila k obědu buřty s chlebem a hořčicí. Po práci a občerstvení jsme se vydali ještě do zoo zkontrolovat novinky v expozicích a shlédnout zajímavá zvířátka. Když už se čas pomalu nachýlil k tomu, že se pomalu budeme muset vracet, vzali jsme to ještě přes cukrárnu u baziliky. Sladkou tečkou na závěr jsme akci ukončili a část se vydala domů s rodiči a zbytek se vydal autobusem na nádraží. Akce byla fajn a příště zase rádi pomůžeme. "
(Zobrazit celý článek | 801 bytů | Hodnocení: 0)

1.-3.10.2021 Domašov
Pondělí, 18.10. 2021 - 21:31:04 Od: root (57 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: " Na tento víkend jsme se také dlouho připravovali. Vládní nařízení okolo COVID se stále mění a do poslední chvíle nebylo jasné za jakých okolností bude možné odjet (s testem či bez něj, jaký počet bude akceptovatelný a pod.). Nakonec vše dobře dopadlo a všichni přihlášení i odjeli na dlouho odkládaný víkend na naši oblíbenou chatu v Domašově. První večer jsme dorazili již skoro za tmy a pustili jsme se do oprav a vyrábění nových draků. Během sobotního dopoledne plného her na hřišti jsme sportovali a oddávali se hrátkám. Odpoledne jsme věnovali pouštění draků. Neb vál velmi silný vítr, tak pouštění draků nebylo vůbec snadné. Možná to bylo lepší, než když předloni nefoukal vůbec.Nicméně i tak nám jeden drak uletěl a zůstal na vysoké bříze, několikrát se Petrovi zamotal drak do volejbalové sítě a Milušce se drak vyškubnul a odletěl na druhý konec tábořiště. Řiditelného draka se do vzduchu dostat nepodařilo, naopak zase několik kupovaných levných draků létalo docela dobře. Večer jsme si opekli buřtíky a zahráli si "Sealife". Stolní hra se vydařila a před spaním ještě následovala noční hra. Po 22,00 hodině všichni odpadli a spali až do rána. Neděle byla také provázená větrem, ale i sluníčkem. Během dopoledne bylo několik sportovních aktivit, následoval oběd a pak už jen balení a uklízení. Doplnili jsme dřevárku novým dřevem, tak aby nás při další návštěvě nic nepřekvapilo. "
(Zobrazit celý článek | 1408 bytů | Hodnocení: 0)

19.-30.7.2021 Tábor-Piráti z Karibiku
Pondělí, 18.10. 2021 - 21:18:55 Od: root (71 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: "
Po dlouhé době jsme nakonec mohli tábor pro náš oddíl zorganizovat. Bohužel vládní nařízení se měnila téměř každým dnem a do poslední chvíle nebylo jasné, zda a za jakých podmínek tábor bude. Po tak dlouhé covidové odmlce, kdy jsme se nemohli potkávat a vyvíjet nějakou činnost jsme se fakt na tábor těšili. Tábor se nakonec mohl uskutečnit s malou změnou oproti loňsku, kdy museli být všichni testováni PCR testem s výjimkou těch, kteří již byli očkovaní či COVID v posledních 18-ti dnech prodělali. Nadále platil zákaz navštěvovat veřejná místa (hrady, zámky, města a koupaliště), výrazně také nebylo doporučeno cestování veřejnou dopravou. I tak jsme si tábor užili naplno. Celotáborová hra byla zaměřena na "Piráty z Karibiku" a doplněna kostýmy všech účastníků. Většina her byla na piráty i zaměřena a celým programem se piráti prolínali. V programu nechyběly drobné i náročné hry, sportovní utkání, zábava v  podobě diskotéky či promítání filmu, stejně tak i dopolední programy se šermíři, policií, státními lesy či výlet do okolí s lovem kešek. Jedno odpoledne přijeli také hasiči a naše hřiště těsně před bouří naplnili pěnou, ve které jsme se vyřádili. U táborových ohňů jsme si zazpívali s doprovodem kytaristů Káti a Anděla. Mimo tuto pravidelnou táborovou činnost jsme se rozhodli pomoci projektu "Chráníme mořské želvy" a namalovali jsme spoustu kamínků, které byli v aukcích vydraženy. Peníze putovaly přímo na tento projekt. Získali jsme 3500,- Kč a tím pomohli zachránit až 2100 želvích vajec a následně i stejné množství vylíhnutých želviček, které se díky nám dostanou do moře. Tábor se vydařil a těšíme se na pravidelnou činnost po prázdninách. Táboru zdar a Covidu zmar.
"

(Zobrazit celý článek | 1739 bytů | Hodnocení: 0)

19.6.2021 - Výprava Mladeč a okolí
Pondělí, 18.10. 2021 - 21:15:32 Od: root (50 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: " Po dlouhé covidové přestávce jsme konečně zorganizovali výpravu do Mladče a okolí. Cestovali jsme auty, tak abychom vyhověli všem nařízením. Trochu nám to připadalo, jako bychom vyrazili na úplně první výpravu. Téměř 10 měsíců jsme neměli šanci někam vyrazit či se sejít. Celou akci provázelo štěbetání, neb právě sociální kontakty nám opravdu chyběly. Na začátek jsme navštívili místní krásné jeskyně. Měli jsme štěstí, že jsme na prohlídku šli bez dalších turistů a neb jsme všichni byli testovaní či očkovaní, mohli jsme prohlídku absolvovat bez roušek. Po prohlídce jsme ulovili nějaké kamínky a kešky a vyrazili do jeskyně Podkova, která se nachází nedaleko. Je to volně přístupná jeskyně a také se tu nachází několik kešek. Někteří lovili kešky, další prozkoumávali jeskyni a ostatní zdolávali svoje svačiny. Neb teplota začala stoupat a nám už bylo fakt dost horko, vyrazili jsme do osady Markrabka k říčce Třebůvce. Tady jsme si užívali koupání, čvachtání, stavění hrází a házení žabek kamínky. Po třech hodinách pobytu ve studené říční vodě jsme se nalodili do aut a vydali se na cestu do Olomouce. Výprava se vydařila a teď už nezbývá nic jiného, než se těšit na tábor. "
(Zobrazit celý článek | 1193 bytů | Hodnocení: 0)

20.-31.7.2020 Tábor Ostrý Kámen -Agent 007
Pondělí, 23.11. 2020 - 21:56:42 Od: root (108 čtenářů)
Rysizelva nám odeslal(a) následující článek: " Celý letošní tábor ve velký míře poznamenaný opatřeními spojenými s pandemií koronaviru probíhal v duchu "Agenta 007". Do poslední chvíle jsme neměli jistotu, že na tábor vůbec budeme moci jet. Odjezd byl trochu komplikovaný různými nařízeními a doporučeními, která ve velké míře spíše zatěžovala vedení tábora než jejich dětské a mládežnické účastníky. I tak se nám podařilo se všeho zhostit se ctí a naštěstí se nám jakékoliv onemocnění vyhnulo obloukem a tak na zdravotníka zůstaly jen drobné zákroky čítající odřená kolena, přisátá klíšťata a podobně. Nejdůležitější bylo trvale udržovat zvýšenou hygienu, pravidelně měřit všem účastníkům teplotu a vyhýbat se kontaktům s cizími lidmi. Program byl nabitý velkým množstvím her, soutěží, sportovních utkání a zábavy pro všechny. Program pod vedením Řízka, Nikči, Bertíka, Tonica a Hynka se všem líbil a účastníci odjížděli domů velmi spokojeni po dvou týdnech strávených ve skvělé partě kamarádů. Nástupy v tričkách, na kterých museli všichni zapracovat tak, aby vypadali jako agenti, byly skvělé. Fotky pořízené Šimonem skrze dron oživily naše fotalba. Před koncem tábora jsme se dočkali i opravdové duhy nad táborem. Neb jsme letos nemohli cestovat na průzkum okolí, přijeli nám táborový program zpestřit jiní: policie ze Svitav, hasiči ze Svitav a pracovníci českých lesů. Jejich program byl skvělý a všem za něj moc děkujeme. Pevně doufáme, že další činnost už bude probíhat bez omezení. Fotky z tábora jsou k dispozici zde: https://www.zonerama.com/Duha-Rysi/Album/6444486 "
(Zobrazit celý článek | 1649 bytů | Přidat první komentář | Hodnocení: 0)

251 článků (26 stránek, 10 článků na stránku)
[ 2 | 3 | 4 ]
Přejít na:
  
Anketa
Jak se Vám líbí náš nový Web?

Nic moc
Jde to
Pěkný
Skvělý
Nejlepší na světěVýsledky
Další ankety

Účastníků: 105
Komentářů: 0

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód' title='Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.Powered by Copyright © UNITED-NUKE. All Rights Reserved.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.20 sekund